אולם לבר מצווה בחיפה – מדוע משתלם לעשות אירוע בעיר הגדולה

כשאנחנו מחליטים לעשות אירוע, אחת השאלות שעולות אצלנו היא, האם לערוך את האירוע בתוך העיר או מחוץ אליה, קרי בגן אירועים או באולם, שנמצא בשולי היישוב או במקום אחר, קרי למשל, בין יישובים, על כבישים ראשיים או כבישים אחרים. 

מן הסתם, יש יתרונות לכאן ולכאן. למשל, אם אנחנו עורכים אירוע בתוך העיר, ייתכן מאוד שיהיה קשה לאורחים להגיע בזמן, בגלל פקקים, יהיה להם קשה למצוא חנייה, ייתכן מאוד שיהיו גורמים סביבתיים שעלולים להפריע להם. מצד שני, אם אנחנו עורכים את האירוע מחוץ לעיר, אנחנו נצטרך לדאוג להסעות עבור אורחים שאין להם רכב, שכן יהיה להם קשה להגיע בתחבורה ציבורית מאחר ולא לכל מקום יש תחבורה כזו ובטח לא בכל שעה. 

לכן, כשאנחנו מחליטים לערוך בר מצווה לילד שלנו באזור הצפון, אנחנו צריכים לחשוב ולשקול את כל השיקולים, על מנת שנוכל לבצע את הבחירה, בין, למשל, בחירת אולם לבר מצווה בחיפה לבין אולם או כל גן אירועים, בכל מקום אחר. צריך לזכור שאירוע כמו בר מצווה הוא שונה מאירועים אחרים, בגלל העובדה שחלק גדול ומשמעותי מהאורחים, הם ילדים וילדות בני 12-13, ועלינו לקחת בחשבון את השאלה, כיצד הם יוכלו להגיע אל האירוע ולחזור ממנו. 

חשוב לומר, יש לא מעט מקומות בהם ניתן לערוך בר מצווה בחיפה. אם נרצה לערוך את האירוע באולם, אנחנו לא נתקשה בכך. מן הסתם, אנחנו נצטרך לבחון את השאלה, באיזה גודל האולם, איך הוא בנוי, כיצד הוא מעוצב וכדומה. אך אלה רק חלק מהשאלות, שכן יש שאלות נוספות שנצטרך להתייחס אליהן, כאמור, אחת מהן היא שאלת המיקום והדרך להגיע אל האולם. 

מה יותר נכון מבחינתנו

בהנחה והיה זה אירוע אחר, קרי חתונה או אירוע עסקי, אז מן הסתם, היה הרבה יותר הגיוני לערוך אותו מחוץ לעיר, או יותר נכון לומר, האופציה הזאת היתה הרבה יותר רלוונטית. במקרים של בר ובת מצווה, אזי שנכנסים שיקולים נוספים. 

ראשית, מאחר ומדובר באירוע שגם אם הוא נערך בערב, עדיין הוא נערך בשעות יותר מוקדמות מאשר אירועים אחרים, אזי שעלינו לקחת בחשבון את שאלת הפקקים ומתי יהיה נוח להגיע אל המקום, גם מבחינתנו וגם מבחינת האורחים שלנו. 

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, כאמור, את השאלה כיצד הילדים, החברים של הבן שלנו, יוכלו להגיע אל האירוע בצורה פשוטה ונוחה. אנחנו תמיד נוכל להשקיע בשירות הסעות, אך נוכל לחסוך זאת אם נערוך את האירוע באולם שהוא קרוב לכולם. 

שלישית, אם האירוע נערך במקום מרכזי יחסית, אז גם הסביבה תהיה הרבה יותר נעימה, זה יכול להפוך את האירוע להרבה יותר נעים, גם עבורנו וגם עבור הילדים שמתארחים בו.