מנורות תקרה – כיצד מתקינים ומעצבים את החדר בצורה נכונה

כל פרט שאנחנו נבחר להשתמש בו לצרכים מעשיים בחדרים שונים, יש לו הרבה פעמים גם משמעות מבחינת עיצוב החדר. לכן אנחנו צריכים להתייחס לא רק לשאלה כיצד הוא יעבוד והאם נוכל להשתמש בו בצורה פרקטית, אלא גם לשאלה, כיצד הוא ישתלב בעיצוב של החדר ועד כמה הוא יוכל להתאים לקונספט שלו.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות במקרה של מנורת תקרה. תפקידה של המנורה, כפי שאנחנו יודעים, הוא להאיר את החדר בצורה אופטימאלית, בין אם אנחנו מחפשים אור חלש או אור חזק, באופן כזה שכל פינה בחדר תואר ואנחנו נוכל להשתמש בו בצורה פרקטית. אך מעבר לזה היא גם משמשת פריט עיצוב לכל דבר.

כיצד משלבים מנורת תקרה בעיצוב של החדר

על מנת שמנורת תקרה תשתלב בעיצוב של החדר, אנחנו צריכים לחשוב איפה להתקין אותה. באיזה נקודה יהיה נכון להתקין אותה, כך שתשתמש אותנו בצורה נכונה מבחינה מעשית וכן תתאים לעיצוב של המקום. אנחנו צריכים לבדוק, מי המקום הרלוונטי עבורנו בשביל שנוכל באמת ליהנות ממנה מכל ההיבטים.

בשביל שנוכל ליהנות ממנה, מבחינה מעשית ועיצובית, עלינו לבחון תחילה את הסגנון הרלוונטי עבורנו. ניתן למצוא מגוון רחב של מנורות תקרה אשר ניתן להתקין אותה בחדר. בין אם מדובר על מנורות שקועות, מנורות שטוחות, נברשות נופלות או כל סוג אחר של מנורות. כל אחד מהם, מציג סגנון אחר של עיצוב.

כיצד מתכננים נכון התקנה של מנורות

כשאנחנו מחליטים להתקין מנורת תקרה, אזי שישנם מספר נקודות שעלינו לקחת בחשבון:

נקודה ראשונה, גודל החדר ועד כמה המנורה יכולה להיות פרקטית עבורו. ככל שהחדר תהיה גדול יותר, כך נצטרך להשתמש במנורה בעלת אפקט משמעותי יותר. אך עלינו לקחת בחשבון את הכיוון ההפוך, כלומר, אם אנחנו בוחרים להתקין מנורה גדולה, יש לוודא שהיא מתאימה לחדר ולא תייצר אור גבוה מדי שיסנוור אותנו.

נקודה שנייה, אנחנו צריכים לבחון כיצד ניתן להתקין את המנורה באופן כזה, שיהיה ניתן ליהנות ממנה באופן אופטימאלי, מבחינת חלוקת האור, מבחינה כזו שלא נידרש להשתמש באמצעי תאורה נוספים. רצוי לבחור מנורה חסכונית, כך שלא נצרך יותר מדי חשמל.

נקודה שלישית, יהיה נכון לבחון כאמור את הסגנון של המנורה וכיצד היא משתלבת עם העיצוב של המקום. זאת על מנת שאנחנו נוכל להפיק ממנה תועלת מרבית גם באספקט הזה. לשם כך יש לבחון את המבנה, סגנון וכל דבר אחר שיכול להשפיע על השילוב שלה בחדר.

לסיכום, כשאנחנו רוכשים מנורת תקרה אנחנו צריכים לזכור, שלא מדובר רק בפריט שיכול לעזור לנו מבחינה מעשית. ולכן גם דרך ההתבוננות שלו במוצר, צריך להיות רחב ולהתייחס להיבטים שונים, בשביל שנוכל לבצע את הבחירה הנכונה.