מקרר חלביה – כיצד בוחרים מקרר בצורה נכונה

בכל מכולת, סופר, קיוסק, בית קפה או מסעדה, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של מקררים. אלה מיועדים לצורך אחסון שתייה קרה, בשר, ירקות, סלטים, וכן לצורך אחסון מוצרי חלב מסוגים שונים. על מנת שהלקוחות יוכלו לגשת ולקחת את המוצרים בצורה נכונה, אזי שעלינו לבחור מקררים שיהיו נוחים ופשוטים לשימוש.

דוגמא בולטת בהקשר זה, הוא מקרר חלביה. מדובר במקרר המיועד לאחסון מוצרי חלב, יוגורטים, גבינות, גלידות, וכל דבר אחר שקשור כך או אחרת לתחום. לפני שנסביר כיצד בוחרים מקרר למוצרים אלה, חשוב להבין מדוע יש מקרר ספציפי עבורם.

ראשית, מטעמי כשרות. במקומות רבים מעוניינים להפריד בין מוצרי בשר וחלב, על מנת שהלקוחות לא יתבלבלו או מכל סיבות הלכתיות. שנית, בצורה כזו יש סדר ברור, מוצרי בשר נמצאים במקרר מסוים, ירקות במקרר אחר, מוצרי חלב במקרר משלהם. מה עוד שכל אחד מהמוצרים, צריכים תנאי אחסון וקירור שונים.

כיצד בוחרים מקרר למוצרי חלב

על מנת לקנות מקרר חלביה בצורה נכונה, יש להקפיד על מספר פרמטרים, בין אם כאלה שקשורים למקום ובין אם כאלה שקשורים ספציפית למקרר:

הפרמטר הראשון שצריך להתייחס אליו הוא גודל המקום. באופן טבעי, נקנה מקרר שיתאים לגודל השטח בו אנחנו רוצים להציב אותו. אין היגיון לקנות מקרר שיהיה גדול יותר מהשטח או שלא תהיה אליו גישה נוחה, בין אם זה לעובדים, ובין אם זה ללקוחות.

הפרמטר השני אליו צריך להתייחס הוא אילו מוצרים אנחנו רוצים לאחסן במקרר. האם מדובר בכל מוצרי החלב, או שמא מדובר במוצרים ספציפיים, כמו למשל גבינות, יוגורטים ועוד. זה משנה בהקשר של גודל המקרר, אופי הסידור של המוצרים ותנאי השימוש בו.

הפרמטר השלישי, עלינו לחשוב כיצד אנחנו רוצים שהלקוחות יוכלו לגשת ולקחת את המוצרים שהם מעוניינים לקנות. יש פה עניין שיווקי נטו. אנחנו צריכים לחשוב על חווית הקנייה של הלקוח. ככל שנקל עליו יותר, כך יהיה לו יותר נעים לקנות את המוצרים אצלנו.

הפרמטר הרביעי מתייחס למפרט הטכני של המקרר, עוצמות, פונקציות, עמידות, וכן לכל מה שקשור לתנאי השירות של החברה אשר ממנה אנחנו רוכשים את המקרר.

איפה נכון להציב את המקרר

אחת השאלות המשמעותיות בהקשר של דוכנים ומקררים, ובפרט מקרר למוצרי חלב, זה היכן יהיה נכון להציב אותו. זו נקודה משמעותית מאחר ויש לה השפעה גם על העובדים שאמורים לסדר את הפריטים במקרר וגם על הלקוחות שמעוניינים לרכוש את המוצרים השונים.

אנחנו צריכים לתכנן היטב איפה אנחנו רוצים להציב אותו, כך שיהיה נוח להגיע אליו, הדרך צריכה להיות פנויה ונוחה, וכן באופן כזה שהלקוח יוכל לראות כל מוצר ומוצר בצורה ברורה, להתעכב עליו אם צריך ולהחליט אם לרכוש אותן.