עו"ד תביעות נזיקין – באילו מקרים אפשר להגיש תביעת נזיקין

עורך דין נזיקין

אחת התביעות הנפוצות ביותר במשפט האזרחי, היא תביעת נזיקין. זו נחשבת לתביעה מאוד שכיחה, מאחר ובלא מעט מקרים בחיים ניתן להגיש תביעת נזיקין, בין אם בגוף, נפש, רכוש או בהיבטים אחרים.

תביעת נזיקין נידונה במקרים בהם התובע סבור, שנגרם לו נזק ויש מי שאחראי על כך. זה יכול להיות פרט ספציפי, חברה עסקית, מדינה או רשות מקומית או גורם אחר. בחלק מהמקרים התביעה תוגש נגד חברת הביטוח של אותו אדם ובמקרים אחרים, היא תוגש נגד אותו גורם באופן ישיר.

כיצד עורך דין מטפל בתביעות נזיקין

מקרים של תביעות נזיקין הם מאוד מורכבים. שכן על עו"ד תביעות נזיקין להוכיח שהמקרה אכן התרחש והאחראי עליו הוא הגורם נגדו הוגשה התביעה. אך מעבר לכך, עליו להוכיח שאכן כתוצאה מהמקרה התרחש נזק. ייתכן שהוא יצליח להוכיח שהמקרה התרחש ואותו גורם אחראי לו, אך הנזק לא נגרם בגללו.

אחת הדוגמאות הנפוצות והמורכבות בתחום של דיני נזיקין, היא תביעת רשלנות רפואית. כאן צריך להוכיח שאכן הטיפול היה רשלני, לשם כך יש להוכיח שהוא סותר את הטיפול הסביר והרופא נקט בגישה רשלנית ולא מקצועית. אך מעבר לזה, יש להוכיח שנגרם למטופל נזק כתוצאה מהטיפול ולא מסיבות אחרות.

באילו כלים ישתמש עורך דין בתביעות נזיקין

אומנם כל מקרה הוא לגופו, אך בעיקרון הכלים בהם הוא ישתמש יכולים להיות זהים ברמה מסוימת. למשל, הוא ישתמש בראיות ועדויות שהוא יאסוף, בין אם זה מצד גורמים במקום ובין אם זה מצד גורמי מקצוע שיכולים להעיד לטובת הלקוח שלו.

כמו כן, הוא ינסה להוכיח שהצד שגרם לנזק, עשה זאת בכוונה תחילה או בידיעה ברורה שהוא איננו נוקט בגישה סבירה. בתביעות כמו למשל רשלנות רפואית (או במקרים של רשלנות בהיבטים מקצועיים אחרים), הוא ירצה להוכיח שהצד המקצועי פעל באופן לא סביר ולא כפי שמצופה ממנו במקרה שכזה.

באילו מקרים נשכור עורך דין תביעות נזיקין

כפי שציינו בתחילת המאמר, מקרים של תביעות נזיקין מאוד נפוצים. יש לכך סיבות שונות. בין היתר, מאחר ומדובר על תחום מאוד רחב המתייחס לכל צד ועניין בחיים שלנו, האישיים והמקצועיים, וכן בגלל שאנחנו יכולים להינזק בצורות שונות ומגוונות.

על כן, אם אנחנו ניזוקים מבחינה כלכלית, מבחינה גופנית, נפשית, ובכל היבט אחר, הרי יש לנו אינטרס להגיש תביעה על נזיקין. לשם כך, נצטרך לשכור עו"ד תביעות נזיקין שיוכל לייצג אותנו, בהליך קדם משפטי ובהליך המשפטי עצמו.

כיצד שוכרים עורך דין תביעות נזיקין

על מנת לגשת להליך בצורה נכונה, עלינו לשכור עו"ד מקצועי ומנוסה אשר מתמחה בתביעות מהסוג שלנו. עלינו לבחון עד כמה הוא זמין לייצג אותנו, וכן איזה כלים וניסיון הוא מביא איתו, על מנת שנוכל לקבל את השירות הטוב ביותר בהליך.