קייטרינג לאירועים – מה אנחנו צריכים לשים לב לפני שמזמינים

קייטרינג בשרי

אחד הנושאים הרגישים ביותר בכל אירוע, זה עניין הקייטרינג. זה נושא רגיש כי אם נשאל אורחים בכל אירוע, גדול או קטן, מה הדבר הכי בולט, הדבר שזוכרים אותו יותר מכל דבר אחר באירוע, אז אין ספק שמדובר באוכל שמוגש בו. הרבה פעמים כל ההתייחסות לאירוע נסובה סביב התפריט שהיה בו, איכות האוכל, הכמות וההפתעות השונות שהיו. לא משנה אם מדובר בחתונה או בכל אירוע אחר, אנשים ידברו על האוכל שהוגש בו.

מאחר ומדובר בנושא רגיש, אזי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון נקודות שונות אשר יכולות להשפיע על האופן בו האורחים שלנו ייהנו מהמנות שיוגשו באירוע. אנחנו צריכים לעשות את השיקולים הנכונים כיצד בוחרים חברת קייטרינג לאירועים ויתרה מזו, כיצד יוצרים תפריט לאירוע בצורה נכונה ומושכלת.

לפני שנציג כמה דוגמאות משמעותיות בנושא זה, חשוב להדגיש, ההחלטה איזו חברה להזמין ואיזה תפריט ליצור, היא לא רק פונקציה, מה אנחנו רוצים שהאורחים שלנו יקבלו בזמן האירוע וכיצד אנחנו רוצים שהם יתרשמו מהמנות שיוגשו במהלך האירוע, אלא זו גם פונקציה של עלויות ותנאים. אנחנו צריכים לחשוב היטב מה בדיוק אנחנו יכולים להציע בהתאם למה שעומד לרשותנו מבחינת תקציב וכן מבחינות אחרות.

שיקולים לבחירת תפריט לאירוע

שיקול ראשון, אנחנו לא נוכל שהתפריט יהיה מותאם לכולם אך אנחנו כן צריכים לייצר מכנה משותף רחב ככל שניתן. זה אומר, לא להגיש מנות שאיש לא מכיר ואיש לא ידע לזהות, ומצד שני, אנחנו צריכים להגיש מנות שהרוב יאכלו תוך התאמה גם לקבוצות שצורכות מאכלים מיוחדים. למשל, מנות צמחוניות או סלטים עבור מי שאוכל רק אוכל טבעוני.

שיקול שני, אנחנו צריכים להכין תפריט שיהיה מגוון ורחב. תפריט שיכלול כמה מנות בארוחה ובכל מנה שתהיה אופציית בחירה. כך האורחים שלנו יוכלו להחליט מה הם רוצים לאכול.

שיקול שלישי, חשוב שאנחנו נבחר לעבוד עם חברת קייטרינג לאירועים אשר מציעה תפריט איכותי, עשוי מחומרי גלם טריים, וכמובן כזו שמציעה לנו מנות ייחודיות ומעניינות, שונות ממה שנהוג להגיש בדרך כלל.