רמקולים מוגברים

רמקולים מוגברים

עד היום, הכרנו את הרמקולים שהיו בו רק כניסות והכוונה היא שיכולנו לחבר אליהם אלמנטים חיצוניים שהיו משמיעים לנו את הסאונד כאשר היינו מפעילים את המערכת. היום ניתן למצוא מערכת משוכללת יותר בעלת רמקולים מוגברים אשר מסוגלים לחבר מערכות שונות, כולל אלה שאנו יכולים להשתמש בהן ללא מערכת אם למשל מיקרופונים ניידים או אלחוטיים. ההבדל בין רמקולים אלה, לבין רמקולים אחרים שמדובר למעשה ברמקול שיש בו מגבר מובנה.

כאשר היה לנו אירוע פרטי, היינו נוהגים להשתמש עם רמקול ולא באמצעות מגבר, מה שיצר סרבול וכובד של הציוד עצמו. בזמנו, היינו נאלצים לרכוש או לשכור מגבר בנפרד, כזה שיתאים לסוג הרמקול ויהיה מתאים לעוצמה ולהספק של אותם הרמקולים שהיו ברשותנו. היום, באמצעות רמקולים מוגברים, אנו חוסכים בעלויות ונהנים מרמקול עוצמתי שיש בו גם מגבר. שימוש עם רמקולים אלה, מתאים לתקליטנים, אמנים , למי שמעוניין לערוך מסיבת קריוקי, מה שיחסוך מהם ציוד מסורבל ואיכות מעולה ועוצמתית של סאונד.

כמה דברים שמומלץ לבדוק לפני רכישת או השכרת רמקולים מוגברים

ראשית אם מדובר ברכישת רמקולים מוגברים לבעלי מקצוע הזקוקים קבוע לרמקולים ושאר ציוד ההגברה, שאלו  את עצמכם אם הרמקולים מתאימים לתקציב, האם ניתן יהיה לחבר אל הרמקולים חיבורים חיצוניים כמו מחשב, מערכת קריוקי, מערכת מוזיקה ועוד. הדבר הבא שיש לשאול הוא מה המידות של הרמקולים ואם ניתן יהיה לנשוא אותם בקלות ואיפה כדאי להציב אותם. הדבר הבא הוא, לוודא כמה תדרים קיימים במערכת ורצוי שיהיו בה יותר מאשר 2 תדרים. יש לקבל אחריות על הרמקולים ואם האחריות תכלול החלפת חלקים בעת הצורך.

בחירה נכונה של רמקולים מוגברים לאירועים השונים

יש לבחור נכון את הרמקולים המוגברים, בכדי להתאימם למערכת הסאונד באולם או לאופי האירוע. אם בחרתם לערוך אירוע באולם גדול, יש לשכור או לרכוש, זוג רמקולים של 15 אינץ'. במידה ומדובר על מסיבה קטנה ואינטימית באזור קטן, רמקולים מוגברים של עשרה אינץ' בהחלט יספיקו למטרה זו. אם החלטתם לשכור רמקולים איכותיים מוגברים, יש לוודא, כי המגברים המובנים ברמקולים, מיוצרים מחומרים איכותיים, כאשר איכות גבוהה, רק תשפיע לטובה על איכות הצליל ועוצמתו.

לסיכום- מדובר על רמקולים המעניק תמורה מצוינת הוא עוצמתי , מדויק וקל לנשיאה. רמקולים מסוג זה, מעניקים מענה נהדר לזמרם, נגנים או לאירועים קטנים וגדולים.