מערכות כריזה

מערכות כריזה

בחירת מערכת כריזה לאירוע הינה בין הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על איכותו של הסאונד ועל שביעות הרצון של האורחים. בחירה חכמה של מערכת כריזה יכולה להפוך את האירוע להצלחה מסחררת ואילו בחירה כושלת או לא מקצועית של מערכת שאינה מתאימה לאירוע עצמו, עלולה ליצור אירוע שייזכר כאירוע לא מוצלח למשך זמן רב.

על מנת להבטיח כי האירוע שייערך יהיה מוצלח וישאיר את החותם הרצוי, חשוב לבחור מערכת כריזה המתאימה למאפיינים הספציפיים של האירוע. באופן זה, חשוב להיערך מבעוד מועד, לדעת מה הוא מספר האורחים הצפוי להגיע לאירוע, מה הוא השטח בו נערך האירוע, האם מדובר בשטח פתוח או סגור והאם הוא ממוקם באזור הומה או שקט יחסית.

על מנת לקבל את ההחלטות החכמות ביותר, רצוי להתייעץ עם איש סאונד המכיר את ההשלכות והמאפיינים השונים של כל מערכת כריזה, תוך גיבוש המסקנות הרצויות ולאחר שאתם יודעים כמה אורחים עתידים להגיע לאירוע, מה יהיה השטח בו האירוע ייערך, כמה שעות יימשך האירוע ואילו סוגים של מסרים עתידים להיות מועברים באמצעות מערכת הכריזה.

בחירה נכונה של מערכת כריזה כוללת מיקום נכון של הרמקולים על מנת להתאים אותם לאופי הסאונד שיושמע וכדי ליצור את המצב האידאלי בו האורחים נהנים מסאונד איכותי בכל אחד מקצוות האולם. אם הסאונד המושמע לא יהיה איכותי או שלא יישמע היטב בכל קצוות האולם, האורחים עלולים לאבד קשב, להתרשם לרעה והאירוע כולו יכול לרדת לטמיון.

מסיבות אלו, בחירה של מערכת כריזה מבעוד מועד מצריכה השקעה של משאבים מתאימים ויכולת להכיר את המאפיינים של המערכות השונות. מיקום הרמקולים, מספר הרמקולים הממוקמים ואופיו של כל אחד מהרמקולים ישפיע על החוויה הסופית שתתקבל אצל האורחים, כך שלבחירה ברמקולים איכותיים יש השפעה משמעותית על שביעות הרצון של האורחים בסופו של דבר.

על מנת להבטיח את שביעות הרצון של מפיקי האירוע מצד אחד ושל האורחים מצד שני, חשוב להיערך באמצעות מערכת סאונד מתאימה מבעוד מועד ולהכין את אנשי הסאונד לאופיו המדויק של האירוע.