על מה חשוב לשים דגש בעיצוב האפליקציה

עיצוב אפליקציה

כל אפליקציה היא עולם בפני עצמו. פיתוח של אפליקציה הוא תהליך ארוך אשר מכיל שלבים שונים כמו אפיון האפליקציה, תכנות, בדיקה או עיצוב. דגשים אלה ואחרים חשובים לפיתוח נכון של כל אפליקציה, בין אם מדובר באפליקציה שימושית המותאמת לאתר של בית העסק, ובין אם מדובר באפליקציית משחקים שנועדה להעביר את הזמן בנעימים.

עיצוב אפליקציה

מעצבים את הממשק

אחד השלבים בפיתוח אפליקציה הוא השלב שבו קובעים את העיצוב של הממשק. עיצוב ייחודי הוא למעשה ביטוי מלא לקונספט העיצובי שבית העסק או החנות הווירטואלית בחרה בו. אל הבחירה של הקונספט מגיעים רק לאחר שנערך מיתוג עסקי מלא והוא יכלול בדרך כלל עיצוב של לוגו, ניירת לעסק, כרטיסי ביקור וכמובן הקמת אתר אינטרנט אשר מציע עיצוב מיוחד בכל העמודים באתר. חווית משתמש UX איכותית היא פסגת השאיפות של כל מתכנת אפליקציות, והיא מושגת בין השאר על ידי עיצוב נוח, מאורגן ונגיש של ממשק האפליקציה.

דגשים נוספים לפיתוח חכם של האפליקציה

מלבד העיצוב, ישנם פרמטרים נוספים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

  • מערכת ההפעלה של האפליקציה – מפתחים עבור iOS? לשם כך, תידרשו לבנות את האפליקציה בשפת התכנות Objective C או Swift. מפתחים עבור אנדרואיד? שפה כמו Java תתאים למטרתכם.
  • בדיקת QA – במהלך הפיתוח של האפליקציה, חשוב לבדוק אותה היטב ולאתר תקלות.
  • שיווק – כאשר האפליקציה מוכנה לפעולה ועברה את כל שלבי הבדיקה, ניתן לחפש דרכים לשווקה.

לא עוזבים את האייפון

אנשים רבים בעולם כבר התמכרו לשימוש במכשירי האייפון והוא נמצא בדרך קבע במרחק נגיעה, בתיק או בכיס הקדמי של המכנסיים. כמעט כל דבר שאנו מחפשים אם זה מידע או מוצר ניתן למציאה על ידי האייפון, ולכן אך הגיוני שנשקיע בנושא פיתוח אפליקציות לאייפון. כל מי שיש לו אתר פעיל ברשת יודע שאנשים רבים כלל לא מגיעים לאתר שלו ומחפשים את מבוקשם רק על ידי כניסה לאפליקציות שונות. זהו הפסד כספי ניכר והדרך הנכונה היא לפתח אפליקציה שתביא לכם את שאר האנשים.

אין זה משנה מה גודל העסק שלכם, אפליקציה מתאימה תגביר את קצב המכירות ותהפוך את העסק שלכם ליעיל יותר. האפליקציה הינה יתרון גדול מאוד אשר עובד החל מהיום הראשון שהוא באוויר.