באילו דינים ספציפיים ותחומים עוסק עו"ד של דיני עבודה?

lawyer

איגדנו עבורכם כאן את כל הפרטים, המדריך המלא. אלו כל התחומים המשפטיים שעורך דין דיני העבודה שלכם עשוי לעסוק בהם. אם אתם מעוניינים לתבוע את המעסיק שלכם על עוול כזה או אחר, אנחנו ממליצים לסקור את המידע הבא שריכזנו עבורכם, מעודכן ל-2020.

אז, באילו תחומים יכול לעסוק עורך הדין שלכם? בואו נתרכז ברגע בתחום של דיני עבודה, שכן המוני עובדים במהלך כל שנה תובעים את זכויותיהם. חשוב להכיר את הזכויות שלכם, ולכן אנחנו ממליצים קודם כל לקרוא את המדריך הבא שהבאנו בפניכם. נתחיל עם זכויות במהלך יחסי העבודה. האם אתם מרגישים שזכויותיכם במקום העבודה נפגעו? עורך דין דיני עבודה יספק לכם ייעוץ משפטי במקרים אלו.

תחומים בהם יעסוק עו"ד דיני עבודה

עורכי דין בדינים אלו של עבודה, בדרך כלל יעסקו גם בחישוב של זכויות עבור עובדים בשכר (שכירים). מעבר לכך, ניתן גם לפנות אל עורכי דין אלו גם במקרים של הלנת שכר והרעת תנאים במקום העבודה. במקרים רבים אנשים פונים לסיועו של עו"ד גם עבור פיצויי פיטורין, התפטרות עקב מחלה, התפטרויות נשים לאחר לידות ועוד.

אם חלילה אתם מרגישים שפוטרתם שלא כדין, אתם מוזמנים לעמוד על זכויותיכם. ככה גם רלוונטי לגבי מקרים שבהם נשים בהיריון מפוטרות. החוקים במדינת ישראל מאוד ברורים בנושאים מסוימים, בעוד שבמקרים אחרים החוקים בישראל עשויים להיות מעורפלים. בואו נגיד ככה, אם אתם רוצים להעמיד את הדברים על דיוקם המקסימלי, ההמלצה הכי גורפת עבורכם היא פגישת ייעוץ עם משפטן או עו"ד.

באילו עוד מקרים סיוע משפטי בדיני עבודה יהיה נדרש?

ניתן להסתייע בעו"ד בדינים אלו גם כאשר אתם מעוניינים להעסיק עובדים זרים, אבל לא בטוחים מה הן החובות החוקיות שלכם בנושאים אלו. מומלץ לקבל סיוע משפטי גם אם יש צורך בהשבת כספים ששולמו בטעות במקום העבודה, וזאת בנוסף לסיוע המשפטי שתוכלו לקבל בנושאי הפחתת שכר במקום העבודה.

עוד כדאי לדעת, בכל מקרה שבו מתרחשת הפליה מחמת דת במקום העבודה, יהיה מומלץ לקבל סיוע משפטי. אם אתם מרגישים שהופלתם על בסיס של גזע, דת או מין, אנחנו ממליצים לכם, עד כדי ממש מפצירים בכם לקבל סיוע משפטי מעו"ד.

בחירת עורך הדין שילווה אתכם בתביעה

לאחר שהבנו מה הם התחומים השונים שבהם ניתן לקבל סיוע מעו"ד דינים של עבודה, אנחנו נדבר בקצרה על בחירת עורך הדין שלכם. אתם צריכים לשבת עם עורך הדין לפגישת ייעוץ, לפחות אחת. אם יש צורך, אנחנו ממליצים גם על יותר מפגישת ייעוץ אחת, אפשר עם יותר מעורך דין אחד.

אם סיימתם את הפגישה עם עורך הדין ועדיין אינכם בטוחים שאתם יכולים לסמוך עליו, כמובן שיהיה כדאי לאתר עו"ד נוסף ולשבת עמו לפגישה נוספת. בהצלחה!