יצירת ברקוד

ברקוד לכל מטרה

בעידן עתיר מידע ישנה חשיבות מרבית לקצב התגובה של המפרסמים לצרכי הקהל ולמגמות המשתנות מדי בוקר. בעידן בו הלקוחות וצרכני המידע עוסקים באופן לא מודע בסינון של מסרים שיווקיים מסוגים שונים, על המפרסמים להתגבר על מחסומים פסיכולוגיים אלו ולמצוא דרכים יצירתיות על מנת להגיע אל קהל היעד.

באמצעות יצירת ברקוד ניתן ליצור אינספור אפיקי תקשורת עם סוגים שונים ומגוונים של קהלים. הברקוד הוא אמצעי פרסומי בעל כמה וכמה יתרונות:

יצירת מחויבות  אצל הלקוח

כאשר הצרכן "מופעל" ולוקח חלק פעיל בתגובה לפרסומת, הוא הופך להיות חלק מהתהליך הפרסומי. המעורבות הפעילה של הצרכן בתהליך, בין אם באמצעות תגובה, בין אם באמצעות היענות לקריאה לפעולה או קבלת הצעה אטרקטיבית של המפרסם, גורמת ללקוח לחוש שהוא בעל תרומה ושיש לו חלק בפעילות הפרסומית.

כאשר הלקוח לוקח חלק פעיל בתהליך, מותג המפרסם יחדור בצורה טובה יותר לתודעה שלו, הלקוח יזכור טוב יותר את המפרסם וייטה להשתמש בו בפעם הבאה בה הוא יזדקק לשירותים הניתנים על ידי המפרסם.

קלות התפעול

שלא כמו קריאות אחרות לפעולה באמצעות פרסומים שונים, הברקוד אינו מצריך את הלקוח לנסוע, לחזור, ללכת למקום מסוים או לעשות פעולות המטריחות אותו. באמצעות יצירת ברקוד כל מה שנדרש מהלקוח הוא בעצם הפעלה של הפלאפון על מנת לקבל הטבה ייחודית ממנה יזכה ליהנות רק במקרה וישתמש בברקוד הספציפי.

גישה נוחה מכל מקום

שלא כמו מדיות פרסומיות אחרות, הפרסום באמצעות ברקוד זמין, נוח ואפשרי בכל סיטואציה או מקום. צרכני המידע יכולים להתחבר לברקוד מכל מקום בו הם נמצאים וליהנות ממידע המגיע עד אליהם.

קמפיינים המשכיים

שלא כמו בפרסומות הקוראות ללקוחות משלטי חוצות שונים ונעלמים ברגע שהלקוח חוצה את השלט, הברקוד כולל מסרים פרסומיים מתמשכים המעניקים ללקוח אפשרות להמשיך וליהנות מהמידע בכל עת. הברקוד יכול להפנות את הלקוח לאתר האינטרנט של החברה, לדף הפייסבוק, לדף נחיתה, לקבלת קופון מבצע או כל הפעלה אחרת.

ללא כל תשלום נוסף

יתרון נוסף שיש לברקודים הוא האטרקטיביות שלהם הודות למתנות החינמיות שהם מציעים למנצלים אותם. צרכן המנצל את הברקוד ייהנה מהטבה חינמית ויפתח קשר רגשי אל החברה.