שלטים לשירותים

שלטים לשירותים

כשאנחנו חושבים על התקנת תא שירותים בעסק, בין אם זה עסק קטן או גדול, בין אם זה עסק פרטי או מקום ציבורי, הרי שבדרך כלל אנחנו נוטים לחשוב על דברים ברורים מאליהם, בנאליים כמעט, מראה, כיור, אסלה, דלתות, דברים שאנחנו יכולים להניח שיש בכל תא שירותים, לא רק דווקא בתאים של שירותים ציבוריים, אלא גם בשירותים של מבני מגורים פרטים.

כאשר אנחנו מתקינים תא שירותים, יש דברים נוספים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם, למשל, אנחנו צריכים להתקין שלטים לשירותים. זה נראה אולי חסר משמעות, אך במקרים מסוימים יש לזה ערך רב, בוודאי אם מדובר בשירותים ציבוריים.

לפני שנסביר את הערך של אותם שלטים, אנחנו נסביר בקצרה מה הם אותם שלטים שאנחנו צריכים להתקין.

אפשר לחלק אותם לכמה קבוצות. ישנם שלטים כלליים שיופיעו בכל תא שירותים, בין אם מדובר בשלטי בטיחות ובין אם מדובר בשלטים עם הוראות מסוימות, למשל כאלה שמבקשים לא לזרוק דברים מסוימים אל תוך האסלה בשביל לא לסתום אותה. ישנים שלטים מגדריים, כאלה שמיועדים לגברים וכאלה שמיועדים לנשים, כולל על דלתות השירותים, ישנם שלטים שמיועדים עבור שירותים לנכים, ואז יש רישומים מיוחדים על כל אחד מהשלטים. אפשר למצוא גם שלטים שמיועדים ספציפית לעובדי המקום ולא בהכרח למי שמגיע אל השירותים לעשות את צרכיו.

מה הערך של אותם שלטים

כפי שאנחנו יכולים להבין מתוך הקבוצות שהצגנו, הרי שכל שלט נושא בתוכו ערך מסוים. ישנם שלטים שיש להם ערך מבחינה בטיחותית, ישנם שלטים שנועדו להבחין בין מי שאמור להיכנס לתא כזה או לתא אחר. חלק גדול מהשלטים, אם לא כל השלטים, מיועדים לספק מידע, חלק גדול מהשלטים חשובים נועדו להסביר לאנשים כיצד לנהוג במצבים שונים.

לפני סיום חשוב לומר, את כל השלטים יש להתקין במקומות שאפשר לראות אותם בצורה בוררה, יש לכתוב אותם בצורה ברורה ורהוטה, בשפה שכל אחד יכול להבין, לעיתים השילוט יכלול סימנים אוניברסליים שכולם יכולים להכיר, אחרים ייכתבו בשפות שונות, בין אם זה רק בעברית ובין אם זה גם באנגלית, ערבית ורוסית.