חלונות בלגיים- הטרנד שהגיע אלינו מאירופה

חלונות בלגיים

בישראל, אנו מושפעים בסגנון העיצוב האירופאי. כשאר ישראלים רבים טיילו בחו"ל והתלהבו מעיצובי הבתים, הם החלו לאמץ סגנונות עיצוב שנהוג לראות בארצות אירופה, כמו לדוגמא חלונות בלגיים. אם חשבתם שחלונות אלה הגיעו מבלגיה אז טעות בידכם, היות והחלונות הללו מוצאם מאנגליה. בזמנו, היינו רואים את החלונות הבלגיים מברזל כבד יותר, אך היום אנו רואים אותם מאלומיניום שהפך להיות חומר גלם נפוץ, בענף הבנייה ועיצוב הבית. המסגרת של חלונות בסגנון בלגי, הינה דקה ובעלת מראה עדין ומסוגנן. חלונות אלה, מפיצים אור טבעי לבית ושטח הזכוכית גדול יותר. מה שמיוחד בחלונות אלה, הם הריבועים הרבים שנמצאים על החלונות. ניתן למצוא מגוון רב של חלוקות וצורות. חלונות אלה, הינם חזקים, עמידים ואטומי מפני קור וחום.

המאפיינים השונים של החלונות הבלגיים גם באלומיניוםחלונות בלגיים

בזמנו, חלונות בלגים היו ידועים בעובי של הברזל שהיה כבד יותר ובגימור מגורען. היום הטכנולוגיה התפתחה וכן העיצוב, כך שניתן למצוא חלונות בסגנון בלגי המיוצרים מאלומיניום במגוון צבעים. היום, מונח זה של חלונות בסגנון בלגי, הפך לסוג חלונות בעלי מסגרת דקה מאלומיניום או פרופילים דקים במיוחד. חלונות אלומיניום בעיצוב בלגי, הוכחו כיעילים הרבה יותר מאשר החלונות הבלגיים המוכרים שהופיעו בארץ, כאשר המסגרת שלהם הייתה מיוצרת  מברזל שהיה כבד יותר.

ניתן לראות משפחות שונות של גוונים המשפחה של הגוונים הבהירים וגוונים בגימור משי, מה שמקנה מראה רגוע יותר והמשפחה השנייה, הינה חיקוי של צבעי ברזל על אלומיניום והגוונים הם: ירוק, אפור, והגימור המוכר המגורען שהוא למעשה המאפיין המרכזי של פרופילים בלגיים לחלונות מסוג זה.

פרזול מיוחד שמאפיין את החלונות הבלגיים

כאשר מעוניינים להעניק מראה אוטנטי של חלונות בלגיים, יש לבחור בפרזול המתאים והכוונה היא לידיות של החלונות. ידיות אלה הן בסגנון עתיק ומקנות גימור ומראה מושלם. חלונות העשויים מאלומיניום הם עמידים וחזקים, פרופילים בלגיים העשויים מאלומיניום, מתאימים לכל תנאי מזג האוויר ומעניקים אטימות מעולה בפני חום, קור ולחות. חלונות אלה מבודדים מרעשים חיצוניים ואינם דורשים תחזוקה.