יועץ בטיחות אש – מה התפקידים שלו

כל מבנה אשר נמצא בתהליך בנייה או שיפוץ, ואין זה משנה אם מדובר במבנה מגורים פרטי, מבנה מסחרי, משרדי או ציבורי, צריך לעמוד בתקנים מסוימים, צריך לקבל אישורים, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו. אחד מסוגי האישורים הנדרשים קשור לבטיחות אש.

המדינה קבעה תקנים מסוימים לגבי כל אחד מסוגי המבנים, בהתאם לגודל המבנה, כמות האנשים שאמורים להשתמש בו, ייעודו של המבנה וכדומה, על מנת שהוא יוכל לפעול בצורה בטוחה, זה נכון הן לגבי נושא של בטיחות אש וזה נכון גם לגבי נושאים אחרים.

באופן טבעי, מריבת האנשים אינם מכירים ומודעים לכל הקשור לבטיחות אש או לנושאי בטיחות אחרים, מעצם העובדה שזה לא תפקידם ולא מקצועם. על כן, אנחנו יכולים להשתמש ביועצי בטיחות אש שידעו לספק לנו את המידע ואת כל מה שאנחנו צריכים לעשות בשביל להפוך את המבנה שלנו לבטוח, כך שנוכל לקבל את האישורים הנדרשים ונוכל להשתמש בו, ללא חשש. 

יועץ בטיחות אש הוא אדם אשר למד את הנושא, הוא מוסמך לספק את כל הייעוץ הנדרש, הן מבחינת אביזרים שיש להתקין, הן מבחינת אופי הבנייה, וגם הן מבחינת זה שהוא מעודכן בכל התקנות והאישורים הנדרשים וכן בכל האמצעים שיש להשתמש בהם.

מה יכול לעשות עבורנו יועץ בטיחות אש וכיצד הוא עושה זאת

כשאנחנו שוכרים את שירותיו של יועץ בטיחות אש, הוא יקבל את התוכניות של הבנייה, יבחן כיצד המבנה אמור להיבנות, כמובן שהוא אמור לקבל את כל המידע לגבי כמות האנשים שהוא אמור לאכלס ולשם מה, כלומר לשם מה המבנה אמור לשמש, וכך הוא יוכל לייעץ לנו איך לנהוג.

הוא ימליץ לנו בפני מתקנים שעלינו להתקין, היכן וכיצד אנחנו אמורים לעשות זאת על מנת שנעמוד בכל התקנים הנדרשים, הוא גם יציע בפנינו אפשרויות שונות על מנת שלא נצטרך לפגוע בכל תהליך הבנייה או לשנות אותו באופן דרסטי כך שיתאים לצרכים שלנו.

לסיום, הוא גם יבצע את תהליך הבדיקה של כל המתקנים והאמצעים לפני שאנחנו מזמינים ביקורת, בשביל לוודא שהכל תקין והביקורת תעבור.