בניית אתרי אינטרנט

בניית אתרים

אתר אינטרנט הינו נכס, לא פחות ולא יותר. כיום, 20 שנים לאחר המילניום כבר ברור לכל שלא ניתן לקיים עסק ללא אתר אינטרנט מכובד. רבים אינם מודעים לכוחו ולחשיבותו של אתר אינטרנט איכותי, וגם אלו שכבר ניגשים לקבל שירות של בניית אתר, עלולים "ליפול" על נותני שירות לא רציניים או לא מנוסים ובכך להיכוות מכל הנושא של קידום אורגני בגוגל.

אין ספק שמדובר בשוק ההולך וגדל מדי יום ביומו ולא תמיד ברור באיזה כיוון כדאי ללכת. המגוון העצום של החברות המציעות שירותים של בניית אתרים אינטרנט אינן תמיד מקלות בבחירת האתר המתאים ולא אחת אנו נתקלים במקרים בהם חברה מציעה ללקוח שירותים של בניית אתר, אכן בונה את האתר אבל ברגע שהאתר גמור – שוכחת לחלוטין מהצרכים האחרים של הלקוח.

חשוב להכיר את השוק לפני שמתחילים

אז מה זה בכלל אתר אינטרנט ואיך הוא יכול לעזור לבית העסק? האם באמת כל כך חשוב לבנות אתר אינטרנט מתאים באופן אישי ואם כן, אז למה לא לבנות אתר אינטרנט לבד? מה ההבדל בין וורדפרס לוויקס? איזה אתר יותר קל לקידום? כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? כמה עולה לקדם אתר אינטרנט? האם מדובר במלאכה שניתן לבצע אותה לבד מבלי לשלם לחברת בניית אתרי אינטרנט?

שאלות אלו ורבות אחרות עולות בראשם של מנהלי עסקים שרוצים להפוך את העסק שלהם לדבר המוכר והידוע ביותר באזורם – אבל פשוט לא יודעים מהיכן להתחיל ולאן בכלל הם רוצים להגיע. ריבוי האפשרויות העומד לרשותם של בעלי עסקים רבים יכול להיות מבלבל ולעתים רבות – לגרום לרבים לשפוך כספים אינספור על שירותים שבכלל לא ניתנים להם בסופו של דבר.

מצד אחד, בניית אתר אינטרנט היא חשובה מאין כמוה ומצד שני – יש כל כך הרבה נותני שירותים בתחום ואי אפשר לדעת מי מהם באמת נותן שירותים איכותיים. למען האמת, ריבוי האפשרויות הוא טוב ללקוח. זאת מדוע? משום שהוא מחייב את נותני השירותים להיות תחרותיים. צרכן חכם יוכל לבצע השוואה בין נותני השירותים השונים ולקיים משא ומתן אשר יביא אותו ללמוד יותר על השירות ולקבל גם מחירים טובים.