ייעוץ עסקי למסעדות – כיצד ייעוץ כזה יכול לעזור? 

ייעוץ עסקי למסעדות

אחד מסוגי העסקים הקשים ביותר לניהול ותחזוקה לאורך זמן, הן מסעדות. הנתונים מדברים בעד עצמם, מרבית המסעדות לא שורדות את השנה הראשונה, רבות מהן לא שורדות את השנה השנייה.  גם מסעדות וותיקות לא בהכרח מרוויחות כמו עסק רגיל שקיים אותו מספר שנים. הרבה פעמים מי שמחזיק את המסעדה עושה זאת מאהבה, גם אם מבחינה כלכלית זה לא בהכרח משתלם לו לאורך זמן, ובמקומות אחרים הוא יכול היה להרוויח יותר.

אך מי שמחזיק מסעדה ברשותו, רוצה בוודאי גם להרוויח ממנה, הוא חייב להרוויח אחרת הוא לא יוכל להחזיק אותה, לשלם שכר לעובדים וכן לשלם תשלומים לספקים השונים. על מנת להחזיק מסעדה ולהמשיך לשרת את הלקוחות שמגיעים אליה בצורה טובה, הרי כל מה שצריך לעשות זה לקבל ייעוץ עסקי מקצועי ונכון מיועץ מנוסה.

לפני שאנחנו נסביר מה זה ייעוץ עסקי למסעדות וכיצד הוא יכול לעזור, חשוב להבין שני דברים, ראשית, בשביל לנהל מסעדה צריך לדעת מה זה ניהול מסעדות, צריך להבין את תחום המסעדנות, לא מדובר בתחום רגיל, לא בכל הקשור לניהול עובדים, ניהול ושירות לקוחות, ובכל דבר אחר. זה תחום שונה מכל תחומי העסקים שמוכרים לנו.

שנית, בשביל לקבל ייעוץ עסקי מקצועי בתחום, יש לפנות אל יועצים שמתמחים בתחום של ייעוץ למסעדות באופן ספציפי. מאחר ומדובר בתחום ייחודי, הרי שבאופן טבעי, גם הייעוץ צריך להיות מותאם לתחום זה.

מה זה ייעוץ עסקי למסעדות וכיצד הוא יכול לעזור לנו

הרעיון של ייעוץ עסקי למסעדה, יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. הוא יכול לבוא לידי ביטוי עוד לפני שניגשים לשלב בו פותחים מסעדה והוא יכול לבוא לידי ביטוי בשלבים הראשונים להקמתה וכן לאחר מכן. בבסיס הרעיון עומדת השאלה, מה בעל המסעדה מחפש, מה הוא צריך וכיצד היועץ יכול לקדם את כל הצד העסקי של המסעדה בצורה מקצועית ונכונה, בשביל לעזור לו לייעל תהליכים מקצועיים וכלכליים, על מנת להרוויח ויחד עם זאת, לשמור על הרמה של המסעדה ולספק שירות טוב ללקוחות שמגיעים אליה.

המטרה של יועץ עסקי, היא לספק לבעל המסעדה את כל הכלים הנדרשים בשביל לעבוד נכון מבחינה עסקית. אומנם בעל מסעדה אמור להיות בעל חושים ויכולות עסקיות, אך צריך לקחת בחשבון, שהרבה פעמים בעל המסעדה מגיע מתחום המזון ולא מתחום העסקים, כמו כן, במקרים רבים מדובר על חבר'ה צעירים שאינם מנוסים עדיין בניהול עסק בכלל או בניהול עסק גדול בפרט.

הייעוץ יתבצע באמצעות למידה של התחום, למידה של העסק עצמו, היכרות עם הצרכים של העסק, היתרונות והחסרונות שלו, המשאבים שעומדים לרשותו, קהל הלקוחות שמגיע אליו, כוח האדם שעומד לרשותו, ובהתאם לכך, תיבנה תוכנית ייעוץ שתאפשר למסעדה לפעול בצורה נכונה.