רכב מסחרי יד 2 – מדוע משתלם לקנות רכב יד משומש

רכב מסחרי יד שנייה

אחת התהיות הגדולות ביותר שעומדות בפנינו, בין אם בתור אנשים פרטיים ובין אם בתור בעלי מקצוע או אנשי עסקים היא, האם לרכוש רכב חדש או רכב משומש. על פניו מדובר בתהייה די מובנית מאליה, שכן תמיד עדיף לרכוש משהו חדש, משהו שאיש לא השתמש בו, אך במקרה של רכבים, כידוע, זה מעט שונה, בפרט אם מדובר ברכב מסחרי.

מקרים של כלי רכב יד 2 הם מאוד נפוצים, למעשה שוק הרכב הוא אחד התחומים העיקריים בהם נהוג לרכוש מוצר משומש, בפרט כשמדובר על כלי רכב מסחריים. ההסברים לכך הם די ברורים, אחרי זמן מה הרכב מתיישן ורוצים להחליף אותו, אז יש מי שמוכר ויש מי שאיננו יכול להרשות לעצמו רכב חדש, לכן הוא יעדיף לקנות רכב יד 2, במקרים מסוימים, אף על פי שמדובר ברכב משומש, רכב עם בלאי, אזי שיש בכך יתרון, בין אם מסיבות כלכליות ובין אם מסיבות אחרות.

כאמור, נכון הדבר בפרט כשמדובר על רכב מסחרי יד 2. עסקים רבים מעדיפים לרכוש רכבים כאלה על פני רכבים חדשים מסיבות שונות, כפי שנוכל לראות מיד, בדרך כלל הם בוחרים לעשות זאת דרך חברות שמתמחות בנושא ולא דרך גורמים פרטיים, כלומר לקוחות שמחזיקים ברשותם רכב מסחרי ומבקשים למכור אותו, בין אם זה מסיבות כלכליות ובין אם זה מסיבות אחרות.

מדוע משתלם לרכוש רכב מסחרי יד 2

ראשית, העלות של הרכב היא הרבה יותר נמוכה. הכלל הוא ידוע, ברגע שרכב עולה על הכביש, הערך שלו יורד, המחיר יורד, ואפשר לקנות אותו במחיר הרבה יותר מוזל. זה משתלם לבעלי עסקים שרוצים לחסוך בעלויות.

שנית, ישנם עסקים שאינם זקוקים לרכבים חדשים. זה נכון לגבי בעלי מקצוע שאין להם צורך בכך או בעסקים שכל המטרה שלהם היא, שהרכב יאפשר לשאת ציוד או סחורה, לא מעבר לזה. אם הרכב הוא חזק ואיכותי, אין שום סיבה לרכוש ובוודאי לא להחזיק רכב חדש. רכב יד שנייה הוא מספיק טוב עבורם.

שלישית, בהנחה סבירה שהם יוכלו בעתיד למכור אותו, למשל לחברות שיוכלו לעשות עליו טרייד אין, אז הם גם מכסים את עצמם מבחינת הכנסה בעתיד. אומנם הם לא ירוויחו עליו כמו במקרה של רכב חדש ובכל זאת, יוכלו להחזיר חלק מההשקעה שלהם.

איך בוחרים חברה לרכוש ממנה רכב

ראשית, יש לבחון איזה קטלוג עומד לרשות החברה ועד כמה הוא מספק את צרכי העסק, האם מדובר בכלי רכב מתאימים, איכותיים, כלי רכב ברמה גבוהה לצרכים מקצועיים.

שנית, יש לבחון את תנאי העסקה, מה החברה מציעה, מבחינת תשלומים, מבחינת תקופת ההחזר, מבחינת טרייד אין עתידי ועוד.

שלישית, יש לבחון את השירותים הנלווים שהחברה מוכנה לבצע עבור הרכב.