מה זה גיר רכב?

גיר רכב

אם אתם רוצים לדעת יותר על הרכב שלכם ועל מערכות רכב באופן כללי  – חשוב שתדעו מה זה גיר. גיר ברכב אוטומטי או ידני הוא זה אשר עושה שימוש של המומנט ברכב ומסייע לשמור על פעילות המנוע, כאשר גיר מחובר לחלקו האחורי של המנוע תוך שבאמצעותו ניתן להעביר כח מכני אל הגלגלים.

כיום ללא גיר לא יכול לפעול הרכב ולכן חשוב במידה ואתם שמים לב כי יש בעיה בהנעה של הרכב ייתכן וישנה תקלה בגיר.

סוגים של גירים

בכל הנוגע לסוגי הגיר השונים חשוב שתגדעו כי שינה כמה סוגים בולטים ביניהם: גיר רגיל או ידני, גיר אוטומטי, כזה שנחשב מסוג CVT , גיר חצי אוטומטי, טיפטורניק, DSG וידני.

כיצד נדע אם יש לרכב שלנו בעיה בגיר?

כאשר ישנה בעיה בגיר תוכלו לחוש בכמה דברים ביניהם: הילוך שאינו חוזק לניוטרל, רעשים שמגיעים מהגיר, ריח חרוך, מצמד שבוקעים ממנו רעדים, קושי בשינוי הילוכים ברכב.

במקרים כאלה חשוב להגיע עם הרכב ל מוך המתמחה בהחלפת גיר כמו גם שיפוץ גירים והוא יכול להקנות שירות למגוון סוגי רכבים אשר זקוקים לשיפוץ גיר או להחלפתו. כאשר אתם בוחרים את איש המקצוע הנכון ביותר להחלפת גירים או שיפוץ גיר, בחרו כזה אשר יכול לבצע את ההחלפה והעבודה על הרכב שלכם תוך בחירת מוסך המתמחה בתיקון של שלל דגמי מכוניות, כמו למשל: אולדסמוביל, אוסטין, אינפיניטי, איסוזו, אלפא רומאו, ב.מ.וו, ביואיק, דודג', דייהו, דייהטסו, הונדה, וולוו, טויוטה, יגואר, יונדאי, לאדה, לינקולן, לקסוס, מאזדה, מזדה, מיצובישי, מרצדס, ניסן, סאאב, סובארו, סוזוקי, סיאט, סמארט, סקודה, פולקסווגן, פונטיאק, פורד, פורשה, פיאט, פג'ו, קדילק, קיה, קרייזלר, רובר, רנו, שברולט ועוד.

עוד יש לבחור איש מקצוע המתמחה בהקניית שלל פתרונות לתיקון תקלות מורכבות ומסובכות בגיר אוטומטי או גיר רגיל, כמו גם שיש לבחור מוסף אשר בו ניתן לבצע שיפוץ גירים, שיפוץ גיר אוטומטי, שיפוץ גיר רובוטי וגיר טיפטרוניק, כמו גם מתן שלל פתרונות לבעיות אלקטרוניות ומכאניות.

לסיכום, כדי להכיר את המערכות ברכב שלכם טוב יותר חשוב לנסות ללמוד דבר אחד או שניים ממקורות מידע כמו גם להבין בזמן התיקון על ידי אנשי המקצוע מה גרם לתקלה וכיצד אפשר לתקן אותה בצורה הטובה ביותר.