קורס אימון בחיפה

קורס אימון בחיפה

כל אחד מאתנו זקוק להכוונה מסוימת בחיים מדי פעם בפעם. כשאנו חווים משבר נפשי בלתי פשוט, אנו פונים לפסיכולוג, כאשר כואבת לנו היד, נפנה לאורתופד וכשאיננו בטוחים לגבי הכיוון העסקי או האישי שלנו בחיים, אנו נפנה לייעוץ ואימון אישי. קורס אימון בחיפה הוא דרך טובה להתחבר אל ה"אני" הפנימי, לעבור תהליך עצמאי ולהדריך אחרים לקראת ראייה נכונה יותר.

מה ההבדל בין מאמן אישי לפסיכולוג?

רבים נוטים להתבלבל בין אימון אישי לבין פסיכולוג, מכיוון ששני המקצועות עוסקים בנפש. ועדיין, במקרים מסוימים נרצה ללכת לפסיכולוג (או ללמוד פסיכולוגיה) ולעתים ניקח קורס אימון בחיפה כדי לתרגל ולאמן אחרים. אלה כמה מבין ההבדלים המשמעותיים בין הפסיכולוג למאמן:

  • קביעת הפגישה – אם ברצוננו להיפגש עם הפסיכולוג, אנו פשוט קובעים פגישה ומגיעים במועד שנקבע. במקרה של אימון אישי, פעמים רבות ממלאים שאלות ובודקים את ההתאמה.
  • עניין של גישה – הפסיכולוג מניח שקיימת "בעיה" כלשהי שצריך לטפל בה ושיש תכונות אופי שלא ניתן לשנות. המאמן האישי, לעומת זאת, מלמד את האדם שהוא יכול לעשות הכול, הוא רק צריך להציב לעצמו מטרה מתאימה.
  • מה עושים בפועל – על ספת הפסיכולוג מדברים על הבעיה ומנתחים אותה כדי להשתחרר מן הפחדים והחששות. באימון האישי לומדים כיצד להשתנות ולהשיג את המטרה הנחשקת.
  • כמה זמן זה נמשך – אצל הפסיכולוג יכול הטיפול להימשך במשך שנים רבות. זאת בניגוד למאמן האישי שאצלו ההתקדמות היא עניין של כמה חודשים. בזכות הכלים הנכונים יכול התלמיד להתקדם בדרך העצמאית שהוא בוחר.
  • עבר או עתיד – בטיפול הפסיכולוגי עוסקים בעיקר בעבר ומנסים להשתחרר ממנו כדי להתקדם ולהתפתח. במסגרת האימון האישי עוסקים יותר בעתיד ומגדירים מטרות שיש להשיג.

כיצד בוחרים את המאמן האישי

אם אתם מעוניינים להצליח ולהתקדם בחיים ולהגיע להישגים בלתי מבוטלים, עליכם לבחור מאמן אישי טוב. חשוב לוודא שיש בידי המאמן את הידע והניסיון המתאימים וכן את ההכשרה המכוונת אשר תביא אתכם אל הפסגה. כמו כן, חשוב שתהיה כימיה בין המאמן למתאמן, שכן אתם תעבדו יחד לאורך תקופה בלתי קצרה כדי להשיג את היעדים הנחוצים. באופן כללי, קורס אימון בחיפה מסייע רבות ומעניק כלים חשובים להתמודדות עם האתגרים בחיים.