מערכות קירור תעשייתי – כיצד מתכננים ומקימים מערכת כזו

מערכת קירור תעשייתי

כשאנחנו מתכננים בנייה של מבנה פרטי, מבנה מגורים, אז באופן טבעי, אחת הנקודות שאנחנו נתייחס אליהן, כבר בשלב התכנון הראשוני ובוודאי לאחר מכן, זה כל מה שקשור למערכת מיזוג אוויר, מערכת קירור וחימום.

ברוב הבתים החדשים, מוקמת מערכת כזו בשלב מאוד מוקדם, בין היתר בשביל שנוכל להתקין אותה ולהשתמש בה כבר עם כניסתנו למבנה. בבתים ישנים, היה נהוג הרבה פעמים לבנות תשתית, ואם לא היתה אפשרות כספית או אחרת, אז היה נהוג להתקין את המערכת בשלב מאוחר יותר.

כשמדובר על מבנים תעשייתיים, אי אפשר לחכות. ברגע שבונים את המבנה, חייבים להתקין מערכות קירור מתאימות, אחרת יהיה מאוד קשה לבצע תהליך ייצור חכם ויעיל, תהליך שהעובדים יוכלו להתנהל בו בצורה נכונה ולבצע את עבודתם כנדרש. לכן, תהליך התכנון של הקמת מערכות קירור תעשייתי, יתבצע כבר בשלב הבנייה של המבנה והמערכת עצמה תותקן עוד לפני שהעובדים נכנסים למקום. בשלבים מאוחרים, יהיה ניתן להוסיף למערכת אלמנטים נוספים, יהיה ניתן לשדרג אותה ובכך להעניק לעובדים כלים ואמצעים אחרים מתאימים לשימוש.

לפני שאנחנו נסביר כיצד מתכנים מערכת כזו ואיך מקימים אותה, צריך לקחת בחשבון, הקמת מערכת קירור תעשייתי, היא שונה מאשר הקמת מערכת קירור רגילה, קרי מערכת מיזוג ביתית, גם בגלל אופי המבנה, גם בגלל כמות האנשים שאמורים לעבוד במקום ולמעשה לשהות בו במשך כל שעות העבודה, אך גם העובדה שלמערכת יש חשיבות אחרת מאשר למערכת קירור ביתית. מעצם זה שבמקום העבודה עוסקים בתהליכי ייצור עם חומרים שונים, אז יש משמעות ותפקיד שונה לגמרי למערכות הקירור.

כיצד מתכננים ומקימים מערכות קירור בעסק

ראשית, יש לאפיין נכון את הצרכים של העסק. צריך לעשות את זה על פי גודל המבנה, על פי כמות האנשים שעובדים בו, סוג תהליכי הייצור, אופי החומרים שמשתמשים בו ובמקרים רבים, צריך להתייחס לשאלה, מה בדיוק נדרש בתהליך הייצור, כלומר, האם יש צורך בטמפרטורות מסוימות ועוד.

שנית, יש לבדוק מה קיים בשוק וכיצד אפשר להשתמש בזה. יש לבחון אילו מערכות נמצאות בקטלוגים של חברות שונות ואיך אנחנו יכולים להשתמש במוצרים השונים בצורה אפקטיבית, איזה מוצר מתאים לצרכים שלנו.

שלישית, עלינו לבדוק מה נדרש בשביל להקים ולבנות מערכת כזו, מה נדרש בשביל להשתמש בה בצורה אפקטיבית ונכונה. כאן עלינו לקחת בחשבון שאלות נוספות, כגון, איפה להתקין את המערכת, אילו משאבים נדרשים בשביל להתקין ולהפעיל אותה, איך בדיוק נשתמש בה ועוד.

כמובן שכל זה יגולם בנקודות נוספות שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, למשל, עלויות המערכת ועלויות ההפעלה, מה איכות המערכת ומה הבלאי שעלול להיווצר בה במהלך הזמן וכן, כיצד אנחנו יכולים לשדרג את המערכת אם נרצה בכך, במהלך השנים הבאות.