ספות פינתיות – במה הן מיוחדות

סלון פינתי

אנחנו מכירים שני סוגי ספות עיקריים. ספות שמחולקות לחלקים שונים, קרי 3+2+1, או ספות גדולות יותר, כולן מגיעות במבנה אחד. וכן ספות פינתיות, ספות אשר בבסיס הרעיון שלהן עומד שניתן להציב אותן אך ורק בפינת החדר, אלא אם כן רוצים פשוט לייצר הפרדה מסוימת בעזרת הספה.

ספות כאלה, יכולות להתאים יותר, מן הסתם, עבור סלון פינתי. סלון אשר יש בו לפחות פינה אחת בה אפשר להציב את הספה. בלא מעט סלונים, בוודאי במבנים חדשים זה לא קיים, ואז הקיר שנגדו צריך להציב את הספה, הוא למרפסת חלק מדלת המרפסת. אז עולה שאלה, האם אנחנו רוצים לוותר על חלק זה או לא.

ספות פינתיות מאופיינות בכמה נקודות, מעבר לאופן בו אנחנו רוצים להציב אותן. למשל, הן בנויות באופן כזה שאנחנו יכולים גם לשבת וגם לשכב עליהן, בזמן שאחרים יכולים גם להשתמש בהן, הרבה פעמים מעוצבות בצורה מעגלית או ישרה, קרי בצורת ר', כמו כן, הספות יכולות להגיע עם מקום מיוחד בו ניתן להניח את הרגליים. כמובן שאנחנו נמצא ספות כאלה בשלל צבעים, מגוון חומרים ומרכיבים.

כיצד בוחרים את הספה הנכונה

כאן זה כבר עניין של שיקולים שונים, החל משיקולי גודל ומקום, דרך שיקולים של עיצוב וסגנון, שיקולים של צבע וחומר, וכן שיקולים של אפשרויות, מה אנחנו צריכים ומה אנחנו יכולים לקנות, איפה אנחנו יכולים להציב את הספה וכיצד.

בכל מקרה, כאשר אנחנו בוחרים לרכוש ספה פינתית לסלון או אפילו לכל חדר אחר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, כיצד אנחנו נשתמש בספה בצורה הטובה ביותר, ולא רק כיצד היא משפרת את העיצוב במקום, שזו נקודה חשובה אך היא לא אמורה בהכרח הנקודה העיקרית בתהליך קבלת ההחלטות שלנו.

לפני סיום נדגיש, הרבה פעמים, הבחירה שלנו בספה כזו או אחרת, תשפיע על הקונספט של העיצוב הכללי, כיצד אנחנו בוחרים לעצב את המקום, איך אנחנו בוחרים להשתמש בו. לכן יש לספה משמעות מאוד גדולה, מעבר לשאלה כיצד אנחנו נשתמש בה בצורה נכונה עבורנו.