פריקת מכולות – החשיבות במקצוענות

פריקת מכולות

כשאנחנו פורקים תא מטען של רכב מחפצים, על פניו זה דבר מאוד פשוט, דבר מאוד קל, אנחנו יכולים לפנות את כל הדברים ואז להחזיר את מה שאנחנו לא צריכים, או לפנות הכל בסדר שלנו ולקחת את הדברים אל המקום שמיועד להם.

עכשיו תתארו לעצמכם שאתם צריכים לפרוק מכולה, בין אם זה לשימוש פרטי ובין אם זה לעסק. מדובר בכמות גדולה יותר של פרטים, במקרים רבים מדובר בפרטים ומוצרים הרבה יותר משמעותיים, הרבה יותר רגישים, לעיתים גם הרבה יותר גדולים. על כן, לא כל אחד יכול לעשות את זה, בוודאי אם יש לכך השלכות כלכליות משמעותיות, וכן מעצם העובדה שצריך להוביל את הפריטים השונים אל מקומות אחרים, בין אם זה בית מגורים ובין אם זה בית עסק.

אנחנו יכולים למצוא היום מומחים שונים שמתמחים בכל מה שקשור לנושא פריקת מכולות. מדובר על אנשי מקצוע שיש להם את הידע וכן את הכלים הנדרשים בשביל לפרוק מכולות בהתאם למה שהן מכילות וכן לנייד את הפריטים השונים אל המקומות אליהם הם אמורים להגיע.

צריך לציין, מומחים בנושא של פריקה, בדרך כלל, מתעסקים בכל דבר שנמצא בתוך המכולה. בין אם זה חומרי בנייה, חומרי גלם, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, בגדים, צעצועים, מוצרים לבית, רהיטים ועוד.  הם ידעו לפרוק את כל הפריטים הנ"ל, להעמיס אותם על המשאיות ולנייד אל המקומות הנכונים. גם הפריקה וגם ההובלה צריכים להתבצע בצורה מקצועית, על מנת שהלקוחות יקבלו את הפריטים בצורה מהירה ובטוחה.

לפני שנסביר מה בדיוק צריך בשביל לפרוק מכולות בצורה מקצועית וטובה, חשוב להדגיש, מדובר על תהליך לוגיסטי אשר אמור להיות מתוכנן היטב מתחילתו ועד סופו, בוודאי אם מדובר בתהליך עסקי. הרי אם לא תתבצע פריקה בצורה נכונה ובזמן, הרי שכל השלבים הבאים בתהליך עלולים להיפגע. בין אם זה השלב בו הפריטים מגיעים אל בית העסק, והשלב בו הם נמסרים ללקוח, יהיה אשר יהיה. לכן חשוב להקפיד על תהליך לוגיסטי שמנוהל בצורה נכונה.

מה צריך לבצע תהליך פריקה באופן מקצועי

על מנת לבצע תהליך פריקת מכולות בצורה נכונה, אנחנו צריכים שתהיה לנו משאית אשר תוכל להיכנס אל השטח בו המכולה נמצאת (שדה תעופה, שדה ימי, או כל מקום אחר), גם מבחינה פרוצדוראלית וגם מבחינה לוגיסטית, וכן אנחנו צריכים אנשי מקצוע שיוכלו לקחת את הפריטים השונים, ובעזרת ציוד מתאים יהיה ניתן לפרוק את המכולה כמו שצריך. חשוב לדעת מה יש במכולה, על מנת שלא ייגרם נזק לפריטים השונים וכמובן שלא יגרם נזק לצוות המקצועי.

חשוב שהתהליך יתבצע על פי תכנון מסודר, כולל מבחינת לוחות זמנים, כך הכל יגיע בזמן ולא נמצא את עצמנו מתמודדים עם עיכובים כאלה ואחרים.