תרומה לנזקקים – למה חשוב לדעת לתרום לנזקקים?

תרומה לנזקקים

בחיים יש אנשים שיש להם יותר מזל ואנשים שיש להם פחות מזל. בארץ יש הרבה מאוד אנשים שבגלל סיבות שונים סובלים ממחסור כספי וחיים בעוני ובתנאי מחייה פחות טובים. עוני יכול לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים ולא רק במחסור במזון אלא גם במחסור בפריטי לבוש או במחסור בפריטים טכנולוגיים שונים מחשבים או מכשירי פלאפון. אם אנחנו רוצים לעזור לאנשים מסוג זה אנחנו יכולים לתרום להם מוצרים שונים שאין לנו שימוש בהם ולהם הם יכולים להיות שווים עולם ומלואו. תרומה לנזקקים היא דבר שחשוב שכל אחד ידע לעשות כי היא מהווה מעלה מוסרית וערך חברתי חשוב.

תרומה לנזקקים – לא רק כסף!

מתן תרומה לנזקקים לא חייבת להיות תמיד תרומה של כסף. לפעמים אנחנו יכולים לתרום לנזקקים מהידע שלנו או מהיכולות שלנו. כך למשל יש עורכי דין שנותנים לאנשים נזקקים שירות משפטי בחינם ויש מורים שמעניקים לנזקקים שיעורים פרטיים בחינם באנגלית, במתמטיקה ובמקצועות אחרים. אנשי מקצוע אחרים כמו קבלני בניין או חשמלאים מקצועיים מסייעים פעמים רבות לנזקקים על ידי שיפוץ ושדרוג הבית שלהם חינם אין כסף. אם אנחנו רוצים לתרום ואין לנו כסף, אוכל או בגדים שאנחנו יכולים לתרום אנחנו יכולים לעזור לאחר במגוון דרכים אחרות – כי איפה שיש רצון יש דרך.

תרומה לנזקקים – איך תרומות עוזרות לנזקקים?

כל תרומה לנזקקים עוזרת להם. כל מי שנזקק מעריך מאוד כל תרומה שהוא מקבל בין אם מדובר בתרומה כספית או בתרומה של שמיכות חמות לחורף. תרומות יכולות לסייע לנזקקים להשקיע את המשאבים שלהם בשיפור תנאי החיים שלהם. כך למשל אם יש נזקקים שמקבלים תרומה של מזון לחגים הם יכולים להשקיע את הכסף שלהם בדברים אחרים כמו קניית בגדים או תשלום לחברת החשמל או תשלום מים ושכר דירה. אף תרומה לא מתבזבזת וגם כאשר אנחנו תורמים בגדים, צעצועים או פריטי ריהוט ופרטי חשמל אנחנו מקלים על אנשים שאין להם הרבה כסף וכך שקל שהם מוציאים הוא מחושב עד האגורה האחרונה.