נהיגה בשכרות – כיצד מתמודדים עם זה

נהיגה בשכרות

אחת העבירות החמורות ביותר בדיני תעבורה, היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. מדובר בעבירה שיכולה לגרור פסילה של רישיון, כולל פסילה מנהלית (פסילה במקום על ידי קצין משטרה לתקופה של עד תשעים יום), נקודות, משפט ועוד שורה של עונשים, על פי חומרת המקרה.

המדינה קבעה עונשים חמורים לעבירה שכזו, לא במקרה, שכן מדובר בעבירה שמשמעותה פגיעה חמורה לא רק בחוקי המדינה, כפי שאנחנו יכולים להבין, אלא מדובר בעבירה שמשמעותה יכולה להיות פגיעה משמעותית בבני אדם וברכוש. לא פעם אנחנו שומעים על אנשים אשר נהגו תחת השפעת אלכוהול וגרמו לפציעה ואף מוות של הולכי רגל וכן נהגים אחרים. זה אך טבעי לאור העובדה שכל מי ששותה, מאבד את היכולת שלו לחשוב בצורה צלולה ולהיות עירני ומודע למה שקורה בכביש.

עם זאת, נהגים שמואשמים בנהיגה בשכרות, יכולים להתמודד עם אשמה זו ולא חייבים בהכרח לשאת את העונש שניתן להם. מן הסתם, לשם כך הם צריכים להיעזר בעורכי דין מקצועיים ומנוסים שייצגו אותם ויציגו את האינטרסים שלהם, אך אם הם יעשו את העבודה שלהם בצורה נכונה, הם יצליחו בכך.

כיצד מתמודדים טענה לנהיגה בשכרות

ישנן כמה אפשרויות כיצד להתמודד עם טענה של נהיגה בשכרות.

ראשית, אנחנו יכולים להתמודד עם הטענה הזאת מהצד המנהלי, הפרוצדורלי. כלומר, אנחנו יכולים לטעון שהמשטרה נהגה בצורה לא חוקית כאשר היא עצרה אותנו וביקשה מאיתנו לבצע בדיקת ינשוף או כל בדיקה אחרת. אומנם זה ידרוש מאיתנו הוכחות שהמשטרה אכן נהגה בצורה לא חוקית, ואולי אפילו בצורה אלימה, אך אם נצליח להוכיח זאת, הרי שהמשטרה לא תוכל להאשים אותנו בביצוע העבירה.

שנית, אנחנו יכולים להוכיח שלא נהגנו תחת שכרות. גם אם במהלך הבדיקה נתפסנו כמי שנוהגים עם אחוז אלכוהול בדם גבוה מן המותר, עדיין אנחנו יכולים לטעון שהבדיקה לא היתה מהימנה ועל כן אסור לקבל אותה. שוב, אנחנו נצטרך להציג הוכחות לכך.

שלישית, אנחנו תמיד יכולים לשחק על הקלף שמעולם לא הואשמנו ולא הורשענו ועל כן, אנחנו זכאים לקבל אפשרות נוספת.