מערכת נוכחות עובדים: הפתרון לאנשים שעובדים מהבית

מערכת נוכחות עובדים

עולם העבודה משתנה דרמטית בשנים האחרונות במובנים רבים. הדוגמא הובלטת ביותר לכך היא העובדה כי יותר ויותר עסקים מבינים כי עבודה מהבית מועילה הן לעובד והן לעסק. כך אנחנו רואים עסקים רבים המאפשרים לעובדים שלהם לעבוד באופן מלא מהבית או לעבוד מהבית למשך כמה ימים בשבוע. ההבנה היא כי הפקקים הבלתי נסבלים במדינה והעובדה כי אנחנו מבלים כל יום שעתיים על הכביש מורידה את התפוקה של העובדים בצורה ניכרת. לא רק זאת אלא שעבודה מהבית פעמים רבות יותר יעילה והרבה יותר איכותית הן לעובד והן למעסיק ועל כן רבים בוחרים בכך. אך העובדה כי עבודה מהבית נעשתה יותר נפוצה אינה אומרת כי המעסיק צריך לוותר על פיקוח ובקרה של שעות העובד. כחלק מכך הוא צריך להבטיח כי תהיה לו מערכת נוכחות עובדים שבה העובד מהבית יזין את שעות עבודתו וכך למעסיק תהיה דרך לדעת מה העובד מבצע.

מדוע כל כך חשוב לפקח על עובדים מהבית?

מחקרים מראים כי רוב בני האדם אינם מרמים ואינם משקרים ולכך יש השפעה גם על מערכת נוכחות עובדים. מדוע? ברגע שהעובד מזין את שעות עבודתו הוא לא ישקר ולא ירמה וכך אתם מבטיחים כי הוא מבצע את עבודתו גם מהבית. אם לא תפקחו על העובד הרי יכול מאוד להיות שמבלי להתכוון לכך הוא לא יבצע את עבודתו או יעבוד פחות שעות וזה כמובן יפגע בכם מאוד. ברגע שיש את מערכת הנוכחות הרי שזהו למעשה כמו חוזה שבו העובד מתחייב לעבוד וזה כמובן מוריד גם את הסיכויים בצורה דרמטית שהעובד יעבוד עליכם או ירמה אתכם ואת זאת אתם צריכים לזכור.

כיצד על מערכת כזו לעבוד?

עליכם להבטיח כי אתם בוחרים מערכת נוכחות עובדים חכמה ואיכותית. למה הכוונה? אתם צריכים להיות בטוחים שהמערכת תאשר להזין את התחלת העבודה רק עם העובד נמצא בבית. תתארו לכם כי העובד עושה קניות ומזין למערכת כאילו הוא בבית, הרי זה יכול להיות הרה אסון ועל כן אתם צריכים להיות בטוחים כי הדיווחים יוזנו רק מהבית של העובד.