ריצוף לבית

קרמיקה לבית

עם אתם מעצבים את הבית או הדירה באמצעות מעצב פנים, הבחירה של ריצוף לבית, תהיה קלה יותר. הבעיה היא שלא כולנו מבינים בעיצוב הפנים ולכן, יש לבחור נכון את האריחים המיועדים לריצוף חללים שונים בבית. במידה ואינכם שוכרים את שירותיו של מעצב הפנים. במקרים רבים, קבלני השיפוצים לאור ניסיונם, יכולים לסייע לכם בחירה של האריחים המתאימים לריצוף וכדאי שתתייעצו גם איתם. ישנם כאלה שכבר שריינו לעצמם מגזינים לעיצוב פנים הבית, כך שהם יכולים לקבל את ההשראה שעשויה לסייע להם בבחירה נכונה של הריצוף.

קיימים חללים שונים שיש  להתאים בין הריצוף לבין חיפוי הקיר כמו למשל בחירה נכונה של קרמיקה למטבח. המטבח הינו חלל פתוח המשתלב יחד עם הסלון ופינת האוכל ולכן, בחירה זו תהיה מורכבת יותר. מומלץ לשמור על אחידות בעיצוב אם בצבעים ואם בחומרים שמהם מיוצר הריצוף וחיפוי הקיר.

ראשית בחרו את סגנון העיצוב לבית מה שיקל בבחירת הריצוף

יש לבחור תחילה את הסגנון הרצוי לכם בעיצוב ביתכם. לדוגמא, אם הבית מעוצב בסגנון יוקרתי, יש לבחור אריחים יוקרתיים ואם הבית הוא בעיצוב כפרי יש לבחור ריצוף לבית, שיהיה מחומרים טבעיים או בגוונים חמים יותר, אשר ישתלבו עם הריהוט וגוון הקירות בחללים השונים בבית. יש לחשוב גם על התחזוקה והפרקטיות של הריצוף, כך שתוכלו להקל על עצמכם גגם בתחזוקה השוטפת.

מי שבוחר בסגנון מודרני לעיצוב הבית, מומלץ לבחור בגוונים חלקים ובקווים נקיים, מה שיתאים לסגנון זה. גם גודלם של האריחים לריצוף קובע ותוכלו למצוא אריחים בגדלים קטנים, בינוניים או גדולים במיוחד.

בחירת הריצוף מותנית בכמה קריטריונים

כאשר בוחרים ריצוף לבית, יש להקפיד על הכול, מהריהוט, גוון הקירות, סגנון העיצוב ועד לאלמנטים שונים כמו הגוון של מכשירי החשמל, תאורה וכל מה שנמצא בסביבת החללים. זוהי הדרך הנכונה ביותר לבחור ריצוף שיתאים וייצור הרמוניה מושלמת שתגרום לאווירה נעימה ועיצוב מושלם של החללים השונים בביתכם. תוכלו תמיד לצלם את החללים השונים , כאשר אתם מגיעים לאולמות התצוגה שבהם משווקים אריחים לריצוף וחיפוי הקירות, מה שיסייע לכם בבחירה המדויקת והנכונה.