זכיינות בישראל

זכיינות בישראל

שיטת הזכיינות נפוצה בישראל ואף תופסת תאוצה לאורך זמן ויש לכך סיבות רבות. הצורך בהתנהלות העסקית הזאת נובעת מצרכי ורצונות שני הצדדים. הזכיינים רוצים להתחיל עסק ממקום שבו הם מוכרים מוצרים של מותג ידוע ובעל מוניטין ואילו הפירמות מבקשות להוריד מעליהם את נטל הניהול, לתת חסות ומטריה עסקית ולהסתפק בתמלוגים מופחתים. לכל רשת כזאת יש מספר סניפים המנוהלים על ידיה כך שהיא איננה זונחת לחלוטין את הניהול העצמי.

שיטת זכיינות בישראל עובדת כך: הזכיין נכנס לסניף קיים במקום זכיין אחר המפנה מקומו או שהוא פותח סניף חדש במקום שנבחר לצורך כך. הוא משלם סכום כסף עבור קבלת הזכיינות שבכל מקרה איננו מוחזר. בנוסף, הוא משקיע בשיפוץ ועיצוב הסניף, וכן, רוכש את כל הציוד וחומרי הגלם הנדרשים. בנוסף לכך, הוא משלם מדי חודש תמלוגים לחברה אשר נקבעים על פי אחוזים מהמחזור העסקי. כן, הוא משלם סכום כספי קבוע עבור פרסום וליווי עסקי של החברה. תנאי נוסף הוא שהוא רוכש את כל המצרכים והמוצרים מהחברה עצמה.

החברה היא זאת שמכתיבה את האסטרטגיה והזכיין חייב לציית לה. במקרה של מסעדה, למשל, הוא ימכור על פי התפריט המקובל בכל החברה. כמובן, שתהיינה התאמות לאזור המכירות אבל כל שינוי ייעשה בכפוף להסכמת החברה. עם ניהול נכון יכול כל סניף של חברה בעלת מוניטין להרוויח כסף רב. זאת עם סיכונים קטנים, יחסית, לפתיחת עסק חדש. חברות מבוקשות מקבלות מעמד מיוחד בכל קניון חשוב וחנויותיהן אף נחשבות כחנויות עוגן, כך, שתנועת קונים ערה מובטחת בכל מקרה.

זכיינות בישראל מקובלת בתחומים שונים דוגמת: מסעדנות, בתי קפה, מוצרי צריכה, אופנה והנעלה, קוסמטיקה ויופי ועוד. הניהול הלוגיסטי והכללי של כל סניף מתנהל כמו כל עסק אחר ויש צורך במערכת ניהול חשבונות, ראיית חשבון, בניהול עובדים, באדמיניסטרציה וכן הלאה. מומלץ לכל זכיין לפתוח סניף בתחום המוכר לו לעומק. הניסיון יכול להגיע מעבודה כשכיר, כשותף או כמנהל בעסק דומה. בנוסף, הוא חייב לקבל ייעוץ עסקי ממומחה לתחום הזכיינות. הוא יסייע בידו להגיע להבנות טובות מול הפירמה ולערוך הסכם הוגן.זכיינות בישראל