קידום בגוגל – למי לתת לעשות את העבודה למקצוען או חובבן?

קידום אתרים

לא מעט בעלי עסקים ובעלי מקצוע, מקבלים מעת לעת הצעות ליהנות מקידום בגוגל בתנאים אטרקטיביים על ידי מקדמים צעירים, שזה עתה יצאו לשוק ומבקשים לצבור ניסיון. מדובר על חבר'ה שלמדו את התחום בקורסים מקצועיים, סיימו אותם ומאחר ואין להם ניסיון רב, אז גם אין להם לקוחות, ולכן הם מבקשים לאסוף קהל לקוחות דרך פניות אל בעלי מקצוע ועסקים שונים, בתקווה שהם יסכימו לשכור את שירותיהם אפילו במחיר נמוך.

מצד הלקוחות, אפשר להבין מדוע זה נשמע משתלם על הנייר. הם מקבלים שירות ממקדם אתרים צעיר, טרי, רענן, במחיר זול מאוד. הם לא צריכים להשקיע יותר מדי. אך כפי שנוכל לראות מיד, מה שזול יכול להיות יקר, ומאוד לא משתלם.

קידום בגוגל הוא חלק בלתי נפרד משיווק ופרסום האתר. גם אם מדובר בעסק קטן, בעל מקצוע שעובד בסביבה קטנה, עדיין בשביל לצבור לקוחות ולהצליח, הוא צריך לפרסם את עצמו בצורה נכונה. איך עושים את זה? בעזרת קידום אתרים נכון בגוגל, קידום חכם, עקבי, קידום על פי הכללים ועל פי תוכנית ברורה.

מקדם חובבן או מקדם שזה עתה סיים קורס, אין לו מספיק ניסיון, ידע והוא לא התנסה בתהליך של קידום בגוגל. לכן, לא רק שהוא עלול לא להביא את העסק לתוצאות טובות, יתרה מזו, הוא עלול לפגוע בו. הוא עלול לגרום לו נזקים בפרסום. למשל, הוא לפרסם אותו במקומות לא נכונים, ביטויים לא נכונים, לכתוב תכנים לא מתאימים, ובאופן כללי לבצע תהליך קידום שלא יקדם אותו וסתם לבזבז זמן יקר.

גם אם זה נשמע קוסם, עדיין מוטב לעבוד עם מקדם אתרים מקצועי, כזה שאולי גובה הרבה יותר כסף, אך הוא גם יכול להשיג תוצאות הרבה יותר טובות. נכון שאי אפשר להבטיח שום דבר בתחום הזה, אך עדיין סביר להניח שמי שיש לו ניסיון יצליח הרבה יותר ממי שאין לו, ועל כן, העלות הכלכלית של העסקתו, משתלמת לטווח הרחוק, בוודאי אם זה יביא לגידול בחשיפה ובמכירות.