דשא סינטטי מחיר – איך בוחנים, איך קונים

דשא סינטטי מחיר

יותר ויותר ישראלים קונים בשנים האחרונות דשא סינטטי. מרבדים של דשא זה, נועדו להחליף את הדשא הישן והטוב מצד אחד, ומאפשרים לנו ליהנות ממנו במקומות בהם אי אפשר לגדל דשא רגיל, מצד שני. לכן זה לא מפתיע שמוצר זה הפך להיות מאוד שימושי, גם באופן פרטי וגם באופנים אחרים, עסקי, ציבורי וכדומה.

שימוש בדשא סינטטי הפך להיות מאוד מקובל במגוון רחב של מקומות עבור צרכים שונים. כך למשל, הוא מקובל מאוד בבתים פרטיים, גינות וחצרות של בתים משותפים, מוסדות ציבור, מוסדות חינוך, מוסדות בריאות וכן במקומות אחרים. השימוש הוא מאוד נפוץ, בין אם זה בגלל שהוא מאפשר ליהנות מדשא בכל מקום, בכל מזג אוויר, לכל עניין, ובין אם זה בגלל שבצורה כזו אפשר להוסיף נופך ייחודי לעיצוב של המקום, מבלי שיהיה צורך להתעסק הרבה בכל מה שקשור לתחזוק ותפעול הדשא.

אחד הנקודות שעומדים בבסיס העניין, היא כמובן העלות. אנחנו יכולים למצוא פרמטרים שונים של דשא סינטטי מחיר, כאשר בכל מקום אנחנו נמצא עלויות שונות, אף על פי שהבסיס יהיה לרוב דומה. לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחנים עלות של דשא סינטטי, חשוב להדגיש שההבדלים במחירים נובעים מסיבות שונות.

ראשית, הוא נובע מעצם אופי הדשא. יש הבדלים בין סוגי מרבדים שונים באיכות שלהם ועל כן גם במחירים. בעיקרון דשא עם צפיפות גבוהה עולה יותר מאשר דשא עם צפיפות דלה ולו בגלל העובדה שמדובר בדשא הרבה יותר איכותי.

שנית, העלות משתנה גם בהתאם לאופי השירות שאנחנו יכולים לקבל אודות המרבד, בין אם זה בכל מה שקשור להתקנה או לדברים אחרים.

שלישית, העלות גם משתנה ביחס לגודל, כמובן. ככל שהשטח יהיה גדול יותר כך נשלם יותר. לכן, אנחנו צריכים להתייחס לשאלת העלות על פי מחיר למ"ר, ולא על פי תנאים אחרים.

איך קונים דשא סינטטי בצורה נכונה

בשביל לקנות דשא בצורה נכונה מבחינה כלכלית, עלינו לבצע מספר פעולות ועל פיהן נוכל לרכוש את הדשא בצורה חכמה ומשתלמת.

תחילה עלינו ללמוד את הנושא, לקרוא עליו, לקרוא על כל מה שקשור לדשא סינטטי בהיבטים שונים, כספיים ואחרים. כך אנחנו נדע עד כמה זה משתלם לנו ומה באמת אנחנו אמורים לבחון בכל הקשור להיבטים הכספיים.

לאחר מכן, עלינו לערוך סקר שוק בין הגורמים השונים, בין אם זה על פי שאלת העלות של המרבדים עצמם ובין אם זה על פי שאלות שקשורות להיבטים אחרים, למשל, כמה עולה ההתקנה, האם העלות כוללת הובלה ועוד.

לבסוף, מומצץ לקבל הצעות מחיר ממקומות שונים ולנסות להוציא מתוכן את ההצעה הטובה ביותר עבורנו. כמובן שאנחנו צריכים לבחון זאת בהתאם לתנאים וליכולות שעומדות לרשותנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.