מכון הישג – למה כדאי לפנות אלינו

מכון הישג - אבחון דידקטי

לא מעט ילדים מתמודדים בישראל עם לקויות למידה. ישנן סברות שונות מדוע זה כך, יש המאשימים את עולם המחשבים והטלוויזיה, יש הסבורים ששיטות הלימוד אינן טובות, אחרים סבורים שלא עובדים עם הילדים מספיק על דברים מסוימים ולכן הם מפתחים לקויות שונות ועוד.

זה לא באמת משנה למה זה קורה, כי ברגע שמתגלות לקויות מסוימות צריך להתמודד איתן ויש כיצד לעשות את זה. אנחנו במכון הישג מעסיקים צוות מקצועי של פסיכולוגים, מאבחנים ויועצים אשר גם יודעים לבצע את האבחונים בצורה הטובה ביותר וגם יודעים להציע תוכניות מתאימות להתמודד עם לקויות למידה שונות.

חשוב להבהיר, לקות למידה היא לא עניין בלתי פתיר, לא מדובר פה במשהו שאנחנו לא מכירים ולא מדובר במשהו שאנחנו לא יכולים להתמודד איתו. אך בשביל לעשות את זה צריך להתחיל בזמן ולבצע את העבודה בצורה נכונה. כאן צריך להדגיש עוד נקודה, בעיות של לקויות למידה יכולות להקרין גם למקומות אחרים, הן מקרינות גם על המצב הנפשי של הילד, על ההתנהגות שלו, סיטואציות חברתיות, סיטואציות בתוך המשפחה ועוד. ככל שמטפלים בבעיה מוקדם יותר, כך מונעים אפשרות שבעיות אחרות יתפתחו.

כיצד אנחנו יכולים לעזור?

כאמור, אצלנו במכון הישג אפשר ליהנות מצוות מקצועי שעומד לרשות ההורים, מבצע את האבחונים הנדרשים, הכל בהתאם לדרישות משרד החינוך מחד והמועצה להשכלה גבוה מאידך, ובסיום תהליך האבחון הדידקטי אחרי שכל התוצאות פרוסות לפנינו, אנחנו יודעים כיצד לגשת ולנתח אותן, אנחנו יודעים מה להציע להורים ולילדים.

אומנם לקויות למידה בעיקר נפוצות אצל ילדים, או לפחות זה השיח הבולט בתחום, אך אנחנו יודעים שיש לקויות למידה גם אצל בני נוער ומבוגרים, ולכן גם סטודנטים רבים מגיעים אלינו לאבחונים.

האבחונים אינם מיועדים רק בשביל לגלות האם קיימת לקות למידה או לא, אלא גם על מנת לספק לילד או לסטודנט אפשרות לקבל יחס מותאם מהמערכת. קרי אישורים שונים שיאפשרו לנו ללמוד ולהיבחן בתנאים הרבה יותר אידאליים עבורו, כמובן ביחס ללקויות למידה איתן הוא מתמודד