מצלמה נסתרת – כיצד משתמשים במצלמה בצורה ניידת

מצלמה נסתרת

כפי שאנחנו יודעים, אנחנו יכולים להשתמש במצלמות בצורות שונות, הן בצורה נייחת והן בצורה ניידת. בצורה נייחת, אנחנו מתקינים מצלמה במקום מסוים, מסדרים שהיא תעבוד על זוויות שונות, וכך אנחנו משתמשים בה במקום מסוים ללא שום בעיה. בצורה ניידת זה מעט שונה כמובן, בפרט אם מדובר במצלמה נסתרת.

אנחנו יכולים להשתמש בקלות במצלמה גלויה בצורה ניידת, אנחנו עושים את זה מדי יום כשאנחנו משתמשים במצלמות של מכשירי הפלאפון שלנו. אך כשאנחנו מבקשים להשתמש במצלמה נסתרת זה מעט שונה, אנחנו לא יכולים שמישהו יראה אותנו, אנחנו לא יכולים שמישהו יבחין במצלמה שלנו. שכן אז היא לא תהיה יותר נסתרת, מן הסתם.

לפני שנסביר כיצד משתמשים במצלמות נסתרות באופן כזה,חשוב להסביר מדוע בכלל נרצה להשתמש במצלמה בצורה כזו. התשובות לכך די ברורות, לא פעם אנחנו רוצים לצלם סיטואציות מסוימות מבלי שאנחנו רוצים שאיש ידע מזה. זה יכול להיות בתור חוקרים פרטיים שמבקשים לצלם עבור הלקוחות שלנו אירועים מסוימים, וזה יכול להיות בתור עיתונאים או תחקירנים שמבקשים לצלם סיטואציה מסוימת או במקרים אחרים.

סביר להניח שאנחנו לא נוכל להשתמש במצלמה נייחת אלא רק במצלמה ניידת, לכן אנחנו צריכים לדעת כיצד לעבוד איתה.

כיצד משתמשים במצלמה נסתר באופן נייד

השיטה היא מאוד פשוטה, אנחנו צריכים להסתיר את המצלמה במקומות מסוימים. כך שהעדשה שלה תהיה גלויה אומנם, אך עדיין  אסור שאיש ידע מזה שאנחנו משתמשים בה. לא מדובר במשהו מורכב מדי, מאחר וכיום אנחנו יכולים למצוא מצלמות נסתרות קטנות מאוד, כאלה שאפשר להחביא בתוך כיס של חולצה, קופסת סיגריות, ארנק, תיק ובכל מקום אחר. המצלמות לא אמורות להיות גדולות מדי.

מה שאנחנו צריכים לוודא שיש לה עדשה, יש לה כרטיס זיכרון, והכי חשוב שהיא יכולה לצלם כל דבר בצורה ברורה. לכן גם יש חשיבות רבה למקום בו אנחנו מציבים את המצלמה ולאופן בו אנחנו משתמשים בה.

ככל שאנחנו נדע איך לעבוד איתה בצורה טובה יותר, כך גדל הסיכוי שאנחנו נרוויח תמונות איכותיות יותר.