מצלמות נסתרות – מה הכוונה במצלמה נסתרת

מצלמות נסתרות

מצלמות נסתרותלא פעם אנחנו שומעים את הביטוי מצלמות נסתרות ועולה אצלנו התהייה, מה זה אומר בעצם. הרי במובן מסוים יש פה סתירה. אם זה מצלמה שמצלמת אנשים או מצבים מסוימים, כיצד היא יכולה להיות נסתרת, ולשם מה משתמשים בה בצורה כזו?

ובכן, הרעיון של מצלמות נסתרות איננו חדש מן הסתם. מהיום שנוצרו מצלמות נהוג להשתמש בהן גם בצורה גלויה וגם בצורה נסתרת. המטרה היא של צילום באופן נסתר, היא לא לחשוף את העובדה שאנחנו מצלמים ובצורה כזה להשיג תמונות מבלי שאיש יודע מכך. כמובן שישנם חוקים אשר קובעים מתי מותר להשתמש במצלמות לצורך צילום שכזה, מה אפשר לעשות עם תמונות מצילום נסתר ועוד.

ברמת העיקרון, מצלמות נסתרות משמשות לכמה דברים. ראשית, הן משמשות לצורך מעקב וריגול. בין אם זה אחרי יעדים צבאיים, תעשייתיים, או כל יעד אחר. שנית, הן משמשות לצורך מעקב אנושי, למשל, אם קיים חשד בקרב בני זוג שהצד השני בוגד בהם, אז הם שוכרים חוקר פרטי שיבצע מעקב ודרך שימוש במצלמות נסתרות, הוא משיג להם את הראייה שאכן הצד השני בגד בהם. שלישית, שימוש במצלמות שכאלה מתבצע הרבה פעמים בבתי עסק על מנת למנוע גניבות או לאתר גניבות. מציבים מצלמה בנקודה מסוימת, וכל מי שעובר באזור מצולם. אם הוא מבצע עבירה מסוימת, אז זה מתועד

כיצד משתמשים במצלמות נסתרות

אין כלל כיצד משתמשים במצלמות נסתרות בצורה מסוימת בתור מעקב או ציוד ריגול. הרעיון הוא להציב את המצלמה בנקודה שאיש לא רואה ולצלם, מתוך כוונה לתפוס תמונה רחבה כמה שניתן. כמובן שיש הבדל בין שימוש שנעשה על ידי גורם אנושי או על ידי הצבת המצלמה בנקודה מסוימת. אך בעיקרון, היום אנחנו יכולים למצוא מצלמות שמאפשרות לנו לבצע שינויים שונים וברורים, כך שנוכל לקלוט תמונה הרבה יותר רחבה ואיכותית.

לפני סיום חשוב לציין, בשביל ליהנות מתמונות איכותיות אנחנו צריכים להשתמש כמובן במצלמות מתאימות לצרכים שלנו. חשוב לבדוק מה הרזולוציה של המצלמה ולאיזה מרחק היא מצלמת ועד כמה היא ברורה ומדויקת.