כיצד מתבצעת פעולת הרחקת יונים?

pigeon

היונים שבות וחוזרות לאדן החלון לא משנה כמה פעמים ניסיתם להרחיקן? אם אתם מרגישים שמדובר במלחמת התשה בלתי נגמרת, אז הרי שהצדק בהחלט בידכם.

היונים אינן נחשבות לבעל החיים החכם ביותר, וכל שהן מחפשות הוא אחר אזור מחייה טוב, אזור בו יוכלו להסתתר מפני השמש, בו יוכלו להתגונן מפני הגשם, וכן מקום שבו יוכלו להטיל אל ביציהן. כאשר הן מוצאות מקום שכזה, לא יעזרו הקולות המפחידים או הנפות הידיים שלנו – הן ימשיכו בשלהן.

ההיגיון מאחורי הרחקת היונים

אם כן, כיצד בפועל נוכל להרחיק את היונים אחת ולתמיד? ההיגיון הוא שעלינו לאותת ליונים שאזור מגוריהן כבר איננו ראוי למעשה למגורים.

רק כאשר היונה תיווכח לגלות שאזור מגוריה כבר איננו משמש אותה בנוחיותו אשר אותו היא ידעה קודם לכן, רק אז היא תועיל בטובה לחפש אחר מקום חדש.

על בסיס האסטרטגיה הזו בדיוק, מרחיקי יונים מקצועיים פועלים כאשר הם מגיעים לבית הלקוח או המשרד. להלן דוגמאות לאמצעים העיקריים שבהם משתמשים מרחיקי היונים, על מנת שיוכלו להשיג את התוצאה הרצויה.

רשת נגד יונים

מדובר בפתרון האידיאלי והאיכותי ביותר להרחקתן של יונים. רשתות נגד יונים יוצרות חיץ חד וחלק בין 'אזור המגורים' של היונה ליונה עצמה.

הרשתות הן חצי שקופות שכן אין המטרה היא לפגוע ביונה או חלילה לגרום לה להתנגש ולהילכד ברשת, כי אם להראות לה כי אין עוד גישה למקום המדובר.

את הרשתות נהוג להתקין בעיקר במרפסות, תחת קולטני שמש ובמסתורי כביסה. לרוב כדי לבצע את ההתקנה, יש לקרוא למרחיק יונים מקצועי בעל הידע הטכני הנדרש וכן אשר מחזיק ברישיון עבודה בגובה.

דוקרנים נגד יונים

אל דאגה, אין מדובר בטכניקה שנועדה לפצוע את היונה, וכלל האמצעים העומדים לרשותם של מרחיקי יונים הם ירוקים בלבד.

הצבתם של דוקרנים נגד יונים מתבצעת בעיקר על דפנות של מבנים, שלטים, מעקי בטיחות של מרפסות ודפנות של גגות רעפים.

הדוקרנים אינם פוצעים את היונה, והם למעשה מערערים את היציבות של הקרקע עליה היונה מחפשת לדרוך. ברגע שבו היא איננה מוצאת עוד את הנוחיות שלה, הרי שהיא פשוט תחפש אחר מקום מחייה חדש.

סליל נגד יונים

טכניקה נוספת לאלו שאינם מעוניינים בדוקרנים, היא הצבתם של סלילים קפיציים. מדובר בטכניקה דומה מאוד לזאת של הדוקרנים, ולמעשה אלו שני מוצרים שונים שמספקים את אותה הפעולה.

לעתים נהוג לבחור בסלילים מתוך דאגה ליונה, למרות שאין באמת צורך לדאוג, או מתוך היבט אסתטי, שכן הקפיצים פחות נגלים לעין מאשר דוקרנים.