משקיעים בנכס? השקיעו גם בעורך דין

השקעה בעורך דין

נכס להשקעה יכול להניב לנו תשואה נאה, אך בו זמנית הוא גם מצריך צעדים מדודים ושיקול הדעת. די בכך שנפספס ולו פרט אחד קטן, כדי שכדאיות רכישתו של אותו הנכס תתברר כלא מוצלחת, ואף ככזאת שעלולה להביא עלינו הפסדים כספיים רבים.

רבים אינם ממהרים להסתמך על המלצותיהם של משרדי תיווך כאלו ואחרים, שכן האינטרס הכלכלי הוא מובהק וברור לכול. כדי שבכל זאת העסקה תתבצע על הצד הטוב ביותר, הרי שמוטב יהיה שנשכור לצדנו עורך דין מומחה בתחום המקרקעין אשר ילווה את העסקה מתחילתה ועד סופה.

בירור מצב הנכס

אחד מן ההיבטים הראשונים שאותם יסקור עורך דין נדל"ן מטעמכם, יהיה לא אחר מאשר בירור מצבו של הנכס.

כדי לאפשר זווית ראיה חדה וברורה על מצבו של הנכס, יבקש עורך דינכם את נסח הטאבו של הנכס. נסח הטאבו הוא לא אחר מאשר תעודת הזהות של הנכס; הוא מאפשר לנו לדעת מי הם הבעלים החוקיים של הנכס, מהו גודלו המדויק ואם קיימות על פי כך חריגות בנייה, האם יש עליו עיקולים או שעבודים כאלו ואחרים ולמעשה כל פרט ולו הקטן ביותר אשר עלול להדליק אצלנו נורות אדומות.

היבטי מיסוי

בעת השקעתכם בנכס, הרי שחשוב לקחת בחשבון את סך כל ההוצאות הצפויות לכם, לרבות אלו של היבטי מיסוי. רבים שוגים לחשוב שרק במכירתו של נכס נדרש תשלום מס. כאן המקום לציין את המיסוי המעט משונה הנהוג בישראל, ואשר עונה לשם מס רכישה.

מס רכישה הוא מס המוטל על קנייתו של נכס, וזאת לאור ראייתו של המחוקק כי קניית נכס משמעה השקעה והכנסה עתידית הצפויה לרוכש. בעזרת בדיקה מקיפה של עורך דין מקרקעין, תוכלו למצוא להבין במדויק את הוצאות המס הצפויות לכם, וכן לבחון את האפשרות שמא הנסיבות מקנות לכם הקלות במס אותן ניתן להגיש לגורמים הנדרשים.

ניסוח חוזה מכר

עד לשלב ביצוע העסקה וסיומה, עורך הדין שלכם יהיה לצדכם ויסייע לכם ככל הנדרש. מתוקף תפקידו, עורך דינכם יבדוק את חוזה המכר בקפידה, ויוודא שאכן כלל האינטרסים שלכם מצויים בסעיפים השונים, וכי לא נמצא כל שטח אפור שנתון לפרשנות.

חוזה מכר אשר איננו מנוסח כהלכה, או שאיננו מציין את זכויות הרוכשים באופן מפורט, הוא פתח להתכתשות משפטית בין הצדדים, ויצירת תהליך ארוך, ממושך ומתיש.

סיכום דבר

בחיפושכם אחר נכס מומלץ להשקעה, הקפידו גם לשלב את הבדיקה אחר עורך דין נדלן מומלץ אשר ילווה את העסקה מתחילתה ועד סופה.

מומלץ יהיה לבחור בעורך דין שמציג ניסיון עתיר שנים באופי העסקה שאליה אתם ניגשים דוגמת: נכס מגורים להשכרה, נכס מסחרי, שטחים חקלאיים לבנייה עתידית ועוד. כל אלו, זקוקים לבחינתן של זוג עיניים מקצועיות.