שיפוץ המטבח להעלאת ערך הנכס – טיפים ועצות

שיפוץ המטבח

בית או דירה מהווים נכס כלכלי לכל דבר ועניין. למעשה השקעה בקנייה של בית או דירה תניב לנו אחוזי תשואה גבוהים, יציבים ובטוחים יותר מאשר השקעה בבורסה או באפיקי השקעה אחרים. אם יש בבעלותנו דירה או בית ישנים שהעיצוב שלהם מיושן על ידי שיפוץ הנכס אנחנו יכולים להעלות את הערך הכספי שלו. טיפים ועצות שונים שיכולים לסייע לנו בעבודות של שיפוץ המטבח שלנו הם קודם כל לשים לב לתכנון המטבח החדש. חשוב להתייעץ עם מעצבת פנים מומחית או אדריכל בנוגע לסגנון העיצוב החדש של המטבח שלנו. עוד חשוב לשים לבחירת חומרי הגלם שנעשה בהם שימוש כמו סוגי עץ או אבן.

האם שיפוץ המטבח שלנו לפי טרנדיים עיצוביים יעלה את ערך הנכס שלנו?

שיפוץ המטבח שלנו בהתאם לטרנדיים עיצוביים עכשוויים יכולים להעלות בטווח הקצר את ערך הנכס שלנו – אך בטווח הארוך יותר הם יכולים לצאת מהאופנה ואיתם גם המטבח והעיצוב החדש שלו. ישנם מספר טרנדיים או סגנונות עיצוב של מטבחים שהם תמיד באופנה או יפים מבחינה אסתטית כמו למשל בחירה של בניית מטבח לבן, בחירה בחומרי גלם עץ לארונות או שיש וגרניט למשטחי העבודה. עוד חשוב לשים לב לבחירה של מכשירי החשמל שנתקין במטבח שלנו – מכשירי חשמל העשויים מפלדת אל חלד נחשבים לסוג המכשירים היוקרתי והיפה ביותר.

>>> קבלו טיפים ששווים כסף מצוות שיש ניר צבי www.nir-zvi.co.il

בעד ונגד עיצוב מטבח פתוח

עבודות של שיפוץ המטבח תמיד כוללים התלבטות האם אנחנו רוצים שהמטבח שלנו יהיה בעיצוב פתוח לסלון הבית שלנו או יהיה חדר נפרד עם דלת או קיר שמפרידים בינו ובין הסלון. המגמה השולטת כרגע בעולם העיצוב הוא עיצוב מודרני ופתוח של חללי המגורים המרכזיים בבית. עיצוב מודרני של מטבחים נחשב עיצוב בו המטבח והסלון נמצאים באותו החלל כאשר כל מה שמפריד בניהם זה חצי אי, אי או עמודים פתוחים. עיצוב זה יפה מאוד ויכול לאפשר לנו ליהנות מתחושה גדולה יותר בבית גם עם המרחב עצמו והשטח שיש לנו הוא לא מאוד גדול.

תכנון מטבח – האם עדיף לבנות מטבח חדש מאפס או לשדרג את המטבח הקיים?

תכנון מטבח תלוי פעמים רבות בגובה התקציב שיש בשביל לבצע את העבודות השונות של שיפוץ המטבח או בנייה שלו מחדש. כאשר אנחנו רוצים לשפץ את המטבח אנחנו יכולים לשדרג מספר מוטיבים או מרכיבים קיימים שיש בו כמו למשל החלפה של דלתות הארונות במטבח או צביעה מחדש שלהם, החלפה של הפרזול במטבח, החלפה של מוצרי החשמל וגם החלפה של חיפוי הקיר. אם אנחנו רוצים לשנות את המתווה של המטבח ולשנות את המיקום שלו בבית או את הסדר של אז אין לנו ברירה אחרת מלבד להרוס את המטבח הקיים שלנו ועד בנייה מאפס של מטבח חדש.

ההחלטה איזה משתי הפעולות כדאי לנו לעשות צריכה לכלול שיקולים כספיים גם בדבר גובה ההוצאה של כל אחת מהפעולות מבחינה גובה התקציב וגם שיקול איזה רווח יצא לנו מהן. לעיתים מספיק לבצע עבודות שדרוג קלות למטבח הקיים שלנו כמו למשל החלפה של משטחי השיש בו ודלתות הארונות ובכך להביא לעלייה של עשרות אחוזים בערך שלו במינימום השקעה.