עו"ד דיני עבודה

עורך דין

חוקי העבודה הינם אלו המסדירים את יחסי העבודה בין המעסיקים לעובדיהם. חשיבותם רבה מאוד והאינטרס המובהק של מרבית המעסיקים היא לקיים אותם לטובת רווחת עובדיהם, כדי לשמור על יחסי עבודה תקינים וסדירים ולמען שקט תעשייתי. אלא, שיש מקרים, בהם נוצרים סכסוכים ורבים מהם הם בגין נושאי שכר והתשלומים הנלווים אליו. חוק שכר מינימום, למשל, קובע שכר בסיס שלא ניתן לרדת ממנו. כל זה לצד תשלום דמי נסיעות. חוקים אחרים מחייבים תשלום תנאים סוציאליים מגוונים.

הפרה בולטת היא בתחום שכר, תשלומי פנסיה, חופש והבראה, דמי מחלה ועוד. מעסיקים רבים מנצלים את חוסר הידע של עובדיהם ונמנעים מתשלום מדויק. בכל מקרה של חשד כזה יכול העובד לפנות לייעוץ משפטי. עו"ד דיני עבודה מתמחה בנישה זאת ויכול לסייע לכל אחד. הוא יקבל לידיו את הלקוח לפגישה ויבקש לראות מקרוב על איזה הפרות מדובר. במקרים מסוימים, הוא ייעץ להימנע מהגשת תביעה בגלל חוסר כדאיות כלכלית או חוסר עובדות התומכות בתלונה. כך, הוא יחסוך ללקוחו עגמת נפש ובזבוז כספים וזמן.

עורך דין יכול לייצג גם מעסיקים אשר רוצים לתבוע עובדים שגרמו נזקים כספיים עקב התרשלות או בזדון. ייצוג נעשה גם מול המוסד לביטוח לאומי אשר לטענת העובדים, פוגע בהם. עו"ד דיני עבודה ילך בכל תיק מן הקל אל הכבד. תחילה הוא ינסה לפתור את הבעיה מול הנתבע באמצעות מכתבים ומו"מ. במקרים רבים, נענים הנתבעים והולכים לקראת פשרה או שמשלמים את הסכומים המגיעים. במקרים של מחלוקות מורכבות ייפתרו הויכוחים רק לאחר התערבות בית משפט לדיני עבודה.

כל דיון כזה הינו מורכב ועורך הדין ישתמש בכל הכישורים, הידע והניסיון שלו כדי לייצג נאמנה את לקוחו. הוא יציג מסמכים שונים התומכים בגרסתו, יטען טענות, יביא תקדימים משפטיים דומים ועוד. המטרה היא, לרוב ובסופו של דבר, לקבל סכומי כסף המגיעים לתובע. יש תביעות שהינן על סכומי כסף רציניים, ובמקרים אלו חשיבותו של עורך הדין אף עולה. מומלץ לשכור שירותי עו"ד דיני עבודה בעל מוניטין בתחום. הוא יוביל את תיק התביעה להישגים.