גופי תאורה – האם יש הבדל בין גופי תאורה עבור מקומות שונים

גופי תאורה

כל אחד שמתמחה ולו במעט בעיצוב, בין אם זה עיצוב הבית, עיצוב העסק או עיצוב ספציפי יותר, למשל, עיצוב חדרי שינה, עיצוב חדרים להורים או לילדים, עיצוב הסלון, המטבח וכדומה, יודע שקיימים הבדלים בין החדרים השונים. לא כל מקום דומה לשני, אנחנו לא יכולים לחשוב שעיצוב חדרי שינה למשל, דומה לעיצוב סלון, ועיצוב הבית גם לא דומה לעיצוב העסק.

השאלה היא, האם כשמדובר על פריטים מסוימים אפשר למצוא דמיון. למשל, אם אנחנו מחפשים גופי תאורה לבית או לעסק, עלינו לשאול את עצמנו, האם זה אותו דבר, האם עלינו לחפש את אותם גופים או שמדובר בכאלה שהם שונים לגמרי, כאלה שאין ביניהם שום קשר עיצובי ואחר.

צריך לציין, גופי תאורה לבית או כאלה שמיועדים לעסק, יש להם תפקיד מאוד ברור. מעבר לכך שהם אמורים להחזיק את הנורה, ומעבר לכך שהם אמורים להוות בית עבור הנורה, הרי שיש להם גם משמעות מבחינת עיצוב. הם אמורים להשתלב בחדר, בין אם כגוף תאורה נייח או נייד, והם משמשים חלק בלתי נפרד מהעיצוב שלו.

האם קיימים הבדלים בין הגופים השונים

ברמת העיקרון, אנחנו נחפש גופים שונים לכל מבנה בכלל ולכל חדר בפרט. יש הבדל בין גוף תאורה שמיועד לבית לבין זה שמיועד לעסק, בעוד הראשון אמור לספק אווירה חמימה, אינטימית, מיוחדת, השני אמור לספק אווירה יותר "רצינית", יותר משרדית, אולי קרה יותר אך גם יותר פרקטית, יעילה, בשביל שנוכל לבצע את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר.

גם מבחינת חדרים אנחנו נראה הבדל, למשל, גוף תאורה לחדר ילדים לא יהיה דומה לזה שאנחנו נתקין בסלון או במטבח. זה טבעי מאחר והעיצוב בכל אחד מהחללים הוא שונה ולכל אחד מהם יש מטרה אחרת.

עם זאת, אנחנו כן נוכל למצוא לפעמים דברים דומים, למשל, אם מדובר בעסק קטן, משפחתי, עסק אישי, אז אולי נמצא גופים שיסמלו תחושה יותר חמימה, יותר אישית, הרבה יותר אינטימית מאשר עסק גדול. לכן נמצא בו גופים שיתאימו גם לבית.