דירות יוקרה

דירות יוקרה

הבית הוא מקום הנוחות שלנו. כל בית מעניק לדיירים בו תחושת שלוה, בטחון ורוגע. למרות שכל בית מעניק את תחושת הביטחון שלו, כולנו שואפים וחולמים להתגורר בדירת יוקרה בשלב כזה או אחר במהלך החיים.

דירות יוקרה מתאפיינות לרוב בחללים גדולים מאוד המשתרעים על פני מספר גדול של מ"ר. בשל גודלו העצום של דירה מהסוג הזה, עניין עיצוב דירות יוקרה הפך להיות דבר מעניין ומאתגר.

דירות יוקרה

הבדלים בין סוגי דירות יוקרה

  • פנטהאוז – דירת פנטהאוז הינה דירה הממוקמת לרוב בקומה העליונה ביותר של בניין מגורים משותף. דירה זו הינה גדולה יותר השוואה לדירות האחרות בבניין וצמוד אליה יש מרפסת גדולה. ניתן להבחין בדירות פנטהאוז בבניינים שונים כאשר רואים ששטח הדירה העליונה ביותר עולה על השטח של הדירה מתחתיה, וזאת בגלל המרפסת הגדולה והייחודית הצמודה לדירה זו.
  • דופלקס – דירת דופלקס היא דירה בבניין משותף המשתרעת על פני שתי קומות תחת מבנה אחד. כיום ניתן לראות קבלנים רבים אשר בוחרים לאחד שתי דירות בבניין אחד כך שייווצר דופלקס נוח ורחב ידיים. לרוב ניתן למצוא דירות דופלקס בעלות מספר מרפסות חיצוניות.
  • וילה – המושג וילה מתייחסת לבית פרטי וגדול מאוד הנמצא בצמוד לקרקע ולא כחלק מבניין דירות משותף בשונה מדירת דופלקס ודירת פנטהאוז. רוב הווילות יהיו בעלות שטח או חצר פרטית גדולה מאוד המקיפה את כל הבית. ניתן לראות וילות רבות בעיקר באזורים כמו מושבים ויישובים, למרות שישנן ערים שונות אשר הקצו חלקים שונים בעיר לצורך בניית וילות פרטיות.

עיצוב דירות יוקרה

כפי שהוזכר, עיצוב דירות יוקרה הינו תהליך מאתגר ומעניין כאחד. מכיוון שדירות יוקרה מאופיינות בשטחים גדולים ורחבים, אפשרויות עיצוב הינן רבות ומגוונות. כאשר מעצבים דירות כאלו יש לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים לצורך קבלת בית מפואר וגם פרקטי.

אחד מהגורמים המרכזיים בעיצוב דירות אלו הוא ההתחשבות במרחב הגדול שקיים ואפשרות השילוב של אלמנטים שונים כמו ריהוט ואקססוריז. חשוב לתכנן את המרחב הקיים בצורה נכונה ולהוסיף ריהוט בהתאם, כך שהחללים לא יראו ריקים וחסרים בגלל שטח גדול מאוד.