עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית מתמחה בנישה הצרה והמיוחדת הזאת ומומלץ לשכור שירותיו מיד כאשר יש חשד למקרה רשלנות. צריך להקדים ולומר, כי לא כל פעולה רפואית שגרמה לנזק מוגדרת כרשלנות רפואית. ההגדרה המדויקת היא כמתן שירות רפואי תוך סטייה מרמת הזהירות הנדרשת בנסיבות האירוע, וכפעולה אשר גורם רפואי סביר לא היה מבצע. מקרים כאלו הם: ניתוח שלא עלה יפה בגלל שלא נעשה כראוי, טעות במתן תרופות, בטיפול בתקופת היריון, טעות באבחנה, אי מסירת מידע באופן נכון שגורמת למטופל לקבל החלטה לא נכונה ועוד.

מקרי רשלנות רפואית נידונים בבית המשפט והם משויכים לדיני הנזיקין. התביעה היא כנגד חברת הביטוח המבטחת את הגורם הרפואי ואין זה משנה אם מדובר, ברופא או אחות, מטפלים, מוסדות ועוד. התביעה יכולה להיות מוגשת כנגד כל אחד מהם וכנגד כולם גם יחד. הכול בהתאם לנסיבות המקרה. לא תמיד קל להוכיח רשלנות רפואי ויש צורך להתמחות בתביעות מסוג זה. עורך דין רשלנות רפואית יודע לאמוד את הסיכויים להצלחה בתביעה כזאת.

עורך הדין יודע לאבחן את המצב, יכול לייעץ לגבי הסכומים שיש לבקש ואת הדרכים לעשות זאת. ברגע שהוא מקבל לידיו את התיק הוא מתחיל לפעול. תחילה הוא ינסה לקבל פיצוי על ידי משא ומתן מול נציגי הביטוח. במידה והם אינם נענים לדרישותיו הוא יכול לגשת לבית המשפט כדי לבקש סעד ממנו. בכל מקרה של תביעה, יש צורך להציג מסמכים רפואיים המעידים על הנזקים, מסמכים להוכחת ההוצאות הכספיות, חוות דעת של מומחי רפואה ומומחים לענייני כספים המעידים על הנזקים ועל ההוצאות הכספיות, וכן הלאה.

תביעת רשלנות רפואית היא לקבלת פיצוי כספי שנחלק לשניים. פיצוי על הנזקים והסבל שנגרמו ופיצוי כספי אחר שנועד לסייע ללקוחו בהתמודדות מול המצב הרפואי הבעייתי החדש שנוצר. במקרים של נכות, יהיה צורך בהתאמת הדירה לצרכי הנכה, בטיפולים על בסיס שוטף, ברכישת רכבים מיוחדים ועוד. כספים אחרים ניתנים למשפחה לאחר, חלילה, מות קרוב משפחה אהוב וכן הלאה. מומלץ לחפש ולמצוא עורך דין מנוסה שיש לו מוניטין רב בהתמודדות משפטית מול חברות ביטוח גדולות.