רשלנות רפואית

בשל המודעות ההולכת וגוברת בקרב מטופלים, יותר ויותר אנשים מודעים לנושא הרשלנות הרפואית, ובכללם גם אוכלוסיית הקשישים. כך יוצא שהם פוגשים במערכת הרפואית בתדירות גבוהה יותר. לפיכך, גם הסיכוי שהם יפגעו מרשלנות רפואית, הוא משמעותי יותר. רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי גם במצבים של לידה ועוד.

לא מדובר בכל הרופאים, ישנם המבצעים את עבודתם נאמנה, אולם ישנם גם רופאים שנוטים לייחס את כל הבעיות הבריאותיות מהן סובלים הקשישים, לגילם המבוגר, או במקרה אחרים לא להעמיק במצבו של המטופל או המטופלת ולהחליט שרירותית על בעייתם. כך למעשה גוברים הסיכויים לרשלנות רפואית. במקרים כאלה עורך דין רשלנות רפואית הוא הכתובת למזור הולם.

השוני ביחס הרפואי לקשישים                                                                              

נדמה כי מערכת הבריאות מתייחסת בצורה שונה לאוכלוסייה המזדקנת ולאוכלוסייה הצעירה. למעשה ניתן לומר, כי מערכת הבריאות ובאופן לא רשמי, איננה טורחת לאתר את הבעיות מהן סובלים הקשישים ולהעניק להם טיפול מתאים. מה שמנחה את המערכת הרפואית, שבין כה וכה לא נשאר לקשיש הרבה זמן לחיות, ולפיכך, אין שום צורך להשקיע בו, בין אם מדובר במשאבים ובין אם מדובר בזמן. לעומת זאת, האוכלוסייה הצעירה זוכה לטיפול הטוב ביותר שניתן. 

הזנחה קטלנית                                                                                          

כמו כן, רופאים רבים לא מפנים את המטופלים לבדיקות הנדרשות. ייתכן פענוח בדיקות הנחשב כרשלני, מה שמביא לידי כך שהרופא לא אבחן נכונה את המטופל. ישנה גם רשלנות הקשורה לטיפול התרופתי הניתן על ידי הרופא, טיפול שאיננו מתאים למטופל, אולי המינון שגוי ולעיתים לא נבדקת האפשרות שהמטופל רגיש לתרופות אותן הוא נוטל. הנושא האחרון נוגע לעובדה שהרופאים אינם מזמינים את המטופלים למעקבים תקופתיים ומפנים אותם לבדיקות הנדרשות.

הפנייה לעו"ד                                                                                                     

בשל העובדה שמערכת הבריאות לא תמיד עושה את עבודתה נאמנה, לעיתים מצבי רשלנות מביאים למצבים קיצוניים וקשים שמאלצים בירור משפטי. ניתן לפנות לאהובה טיכו עורכת דין רשלנות רפואית, עם ידע בעולם הרפואה ויודעת איך לגשת אל התיק בצורה הנכונה ביותר.