לימודי nlp – מה אפשר לעשות עם זה

nlp

אחת השאלות הנשאלות, בהקשר ללא מעט מקצועות שקיימים בשוק היום, בוודאי בקרב הורים היא "מה אפשר לעשות עם זה", ובמילים אחרות, איך אפשר להרוויח מהתחום הזה.

בזמן שיש מקצועות שלא מחייבים תשובה מאחר והיא ברורה מאליה, כמו למשל עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד, הרי שיש תחומים שדווקא כן מחייבים תשובה, בין אם זה בגלל שמדובר במקצועות שהם לא מוכרים לקהל הרחב ובין אם מדובר במקצועות שיש ספק לגבי השאלה עד כמה באמת אפשר להרוויח מהם בימינו, או לפחות מוטל ספק לגבי מה בדיוק אומר המקצוע הזה בעולם בו אנחנו מתנהלים.

דוגמא טובה למקרה הראשון, קרי מקצועות שהם פחות מוכרים ומעלים שאלה מה אפשר לעשות עם זה, הם לימודי NLP. אותו תחום שהתגבש כבר בשנות השבעים והיה פופולארי בארצות הברית ועם הזמן פלש למקומות אחרים, כולל ישראל, הרי שיש לא מעט הורים ולא רק הורים, אשר תוהים לגבי השאלה מה באמת אפשר לעשות עם זה, מתי וכיצד. אנחנו ננסה לענות על שאלה זו.

מה אפשר לעשות עם לימודי NLP

לימודי NLP אשר מועברים במכללות ובתי ספר, עוסקים במודלים של תקשורת בינאישית, דרך גישות לשוניות, שינוי הרגלים, תרגול של המוח, הקשבה, דמיון מודרך ועוד. הרעיון הוא להכיר את הצד השני בצורה אמיתית ויתרה מזו להתגבר על בעיות שונות דרך כלים שאנחנו רוכשים לעצמנו.

עכשיו עולה שאלה אמיתית, מה אפשר לעשות עם זה וכיצד. התשובה לכך האמת די פשוטה כי אפשר לעשות עם זה לא מעט. אנחנו יכולים להשתמש במידע שרכשנו במסגרת לימודי NLP, לצורך סדנאות לבני זוג, סדנאות משפחתיות, עסקיות, אנחנו יכולים להכשיר בני נוער ומבוגרים לייצר תקשורת בינאישית בריאה באמצעות הכלים שרכשנו ועוד.

כמו כן, אנחנו יכולים לעבוד עם אנשים באופן פרטני, בין אם זה מבוגרים ובין אם זה צעירים, בין אם זה רווקים, נשואים, גרושים, הכל שאלה לאיזה כיוון אנחנו רוצים לפנות. מאחר ומדובר על תחום רחב מאוד, אנחנו לא נתקשה למצוא את עצמנו בו ולמצוא מה לעשות איתו.