כיפות אופטיות

כיפות אופטיות

התחום של רכיבים אופטיים מדויקים הוא תחום הדורש הרבה ידע ומומחיות וניסיון על מנת שהתוצאה אכן תשביע רצון. אחד מהסוגים השייכים לתחום של הרכיבים האופטיים המדויקים אלו הן הכיפות האופטיות (Optical Domes). מדובר למעשה בעדשות מיוחדות אשר בהם עושים שימוש ביישומים שונים במגוון תחומים.

איך מבטיחים את איכותם של הכיפות האופטיות?

לפני הכול, יש לבחור אך ורק בחומרי גלם איכותיים. החומרים הללו עוברים מבחנים ומבדקים שונים על מנת לבדוק את האיכות שלהם ואת רמת התקינות שלהם. רק כך ניתן להיות בטוחים כי התפקוד שלהם יהיה מקסימלי והן תשבענה רצון באותם המערכות אשר עליהן מרכיבים את הכיפות הללו.

באיזה גודל מיוצרים הכיפות האופטיות?

למעשה מייצרים את הכיפות האופטיות במגוון גדלים וקטרים כאשר אלו מבוצעים בהזמנה שהיא בהתאמה אישית ללקוח. מייצרים אותם על פי תכנית מדויקת וגם מפרט חומרים אותו מגדירים מראש.

חומרי הגלם אשר משמשים לצורך הייצור של הכיפות האופטיות הן –

SI

GLASS

QUARTZ

ZNS

GE.

מצפים את הכיפות האופטיות

את הכיפות האופטיות יש לצפות באופן מקצועי כאשר תהליך הציפוי יתבצע על פי רוב מתוך התחשבות והתייחסות למטרות של הכיפות הללו, כמו גם לתפקוד הנדרש מהם.

היכן מיישמים את הכיפות האופטיות?

מערכות שונות עושות שימוש עם הכיפות האופטיות הללו. אנחנו פוגשים אותם במערכות לצילום תת ימי כמו גם במערכות צילום מוטסות. מדובר באזורים אשר ללא ספק נחשבים כמאתגרים במיוחד כאשר לא פעם שוררים באותן המקומות הבדלי טמפרטורה קיצוניים ממש.

המערכות הללו מתוכננות בדיוק לצרכים הללו על מנת שיוכלו לשרוד אות אותם התנאים הקשים.

הכיפות האופטיות מוכרות גם ממערכות הלייזר או מערכות האינפרה האדום אשר אלו אמורות להיות מתוכננות היטב על מנת שיצליחו לשרוד את תנאי הסביבה המאתגרים.

גם מכשירים שונים כמו מיקרוסקופים או טלסקופים אשר אלו מורכבים לצורך ביצוע מחקרים, זקוקים גם כן לכיפות האופטיות.

יש לשים לב:

כאשר מדובר בייצור של כיפות אופטיות, חשוב לשים לב כי מדובר ביצרן אופטיקה שיעמוד בלוח הזמנים ובייצור בהתאם לכמות הדרושה, הוא אמור לייצר מוצרים תקניים ואיכותיים אשר יוכיחו את עצמם לאורך זמן.