מעצור חניה לרכב

מעצור חניה לרכב

מעצור חניה לרכב נועד על מנת לסמן לנהג את גבולות החניה. המטרה היא למנוע מהנהג לפגוע בקיר שנמצא מלפניו או מאחוריו, ברכב השכן או באבן השפה של המדרכה הצמודה. ניתן למצוא מגוון רחב של מעצורי חניה שונים, המגיעים באורכים שונים, גבהים שונים ועשויים מחומרי גלם מגוונים.

מעצור חניה לרכב – מה קיים בשוק ומה כדאי לבחור?

לפניכם רשימה של הסוגים העיקריים הקיימים היום בשוק, כולל היתרונות והחסרונות שלהם:

  • מעצור חניה העשוי מגומי באורך של 1.80 מטר – מדובר על מעצור חניה עמיד, העשוי מגומי ממוחזר ודחוס. הוא מגיע במשקל של 17 קילו, בצבע שחור עם פסים של מחזירי אור צהובים. יחידה אחת של מעצור חניה מסוג זה, יכולה להספיק לכל רכב חונה.
  • מעצור חניה העשוי מפלדה באורך של 2 מטר – מעצור מסוג זה נחשב למיוחד, והוא מיוצר אך ורק בהתאם להזמנה אישית. הוא מאופיין בדופן גבוהה במיוחד, דבר המבטיח יעילות ואפקטיביות גבוהה יותר. מדובר על מעצור איכותי במיוחד, שיישאר עמיד ויציב לאורך השנים. הוא מגיע צבוע בצבעים בולטים, כולל מדבקות של מחזירי אור.
  • מעצור חניה העשוי מפלסטיק באורך של מטר אחד – מדובר על מעצור חניה קל משקל, דבר שמקל על הניידות שלו. יש צורך בשני מעצורים, עבור כל רכב בודד. כמו כן, יש צורך לעגן לקרקע כל מעצור ב – 3 נקודות שונות, כדי להבטיח את היציבות שלו. הוא עשוי מפלסטיק קשיח, ומגיע בצבע צהוב כשהוא מכיל מחזירי אור.
  • מעצור גלגל העשוי מגומי באורך של חצי מטר – מדובר על מעצור עבור גלגל הרכב, הוא עשוי מגומי ממוחזר ומגיע בצבעים הסטנדרטיים של שחור וצהוב. כל יחידה זקוקה ל – 4 נקודות עיגון, ויש צורך בתי יחידות לפחות עבור כל חניה. בדרך כלל משתמשים במעצור זה בחניות פרטיות, כדי למנוע את מפגש הרכב עם הקיר.

לסיכום, ניתן היום למצוא מגוון רחב של סוגי מעצור חניה לרכב באתר של שרפים. חלקם מתאימים יותר לחניות פרטיות, בעוד אחרים יתאימו יותר לחניונים. כל אחד יכול לבחור את המעצור האידיאלי עבורו, בהתאם לצרכים ולתקציב האישיים שלו.