מדוע כדאי לרשום פטנט בPTC?

מדוע כדאי לרשום פטנט בPTC?

האם כדאי לרשום פטנט רק בתוך תחומי מדינת ישראל? אם מספיק לכם רק הקהל הישראלי, אז מספיק לכם להגיש בקשה רק לרשם הפטנטים הישראלי. אך, אם ברצונכם לשווק את הפטנט בחו"ל? ממציאים רבים ישראלים, מצליחים דווקא לשווק את המוצר שלהם בחו"ל ולא בארץ. הסיבות לכך הם מגוונות. לפעמים- חוסר מודעות של הישראלים לפטנט. לפעמים- חוסר תקציב. לפעמים, המשקיע יהיה זר, וההעדפה שלו, תהיה לשווק את הפטנט באופן מוצלח בחו"ל.

מהו רישום פטנט PTC?

מסלול רישום פטנטים PTC, הינו מסלול רישום בינלאומי. המסלול, מתבסס על אמנת הPTC. החתימה על האמנה, הייתה בשנת 1970, במדינת וואשינגטון. כיום, חתומות 152 מדינות על אמנה זו. מטרת האמנה, היא לקבוע סטנדרטים אחידים בכל המדינות, של כללי בחינה ורישום של פטנט. כיצד לרשום פטנטים בPTC? לא מספיק להגיש בקשה לרשם הפטנטים הישראלי.

האם אפשר להגיש את בקשת הרישום לPTC בישראל?

במשך הרבה שנים, אי אפשר היה להגיש את בקשת הרישום בישראל. אולם, מכיוון שבמדינת ישראל, יש כמות גדולה של ממציאים הפונים לחו"ל- המציאות השתנתה. כיום, אפשר בהחלט להגיש את בקשת רישום הפטנט במסלול PTC, במדינת ישראל. הבוחן יהיה ישראלי.

תוך כמה זמן מתקבלת ההחלטה במסלול הPTC?

ממציא שהגיש את הבקשה במסלול הPTC, יקבל תוך 30 חודשים את התשובה לבקשה. אם הפטנט כבר אושר במדינת ישראל, הליך אישור הפטנט בחו"ל, יהיה מהיר יותר.

מה היתרונות והחסרונות של רישום פטנט רק בתחומי ישראל?

האם פשוט יותר לרשום פטנט רק בתחומי ישראל? לא תמיד! קודם כל, אגרת הרישום במסלול PTC, זולה הרבה יותר מאגרת הרישום של רשם הפטנטים. בנוסף, אם הפטנט נרשם רק בישראל, לא יהיה לממציא בלעדיות עליו בשאר מדינות העולם. יתרון נוסף- בעת בחינת הבקשה, בודקים האם קיים כבר אותו פטנט בכל 152 המדינות החתומות על האמנה. לעומת זאת, כאשר מגישים את הבקשה בארץ, רשם הפטנטים בודק האם יש פטנט מקביל רק בתחומי הארץ, אך לא עורך בדיקה האם קיים פטנט מקביל גם בחוץ לארץ.

מה כן נוח ברישום פטנט בארץ? היתרון של רישום בארץ, הוא השפה, וההגשה הנעשית בארץ.

צריך ללמוד לחשוב בגדול!

ממציאים שרוצים להצליח בגדול- צריכים לחשוב בגדול! ולכן, חלק מהפעולות הנדרשות עבור ממציא, הם נסיעות לחו"ל. לפעמים, הנסיעות יהיו לצורך רישום הפטנט במדינות נוספות. נסיעות נוספות שיש לממציאים, הם נסיעות לצורך הצגת המוצר. אם ממציא רוצה לשווק מוצר ברחבי העולם, עליו לטוס לחו"ל לצורך השתתפות בתערוכות וירידים. אירועים אלו, נותנים לו חשיפה בינלאומית, ופעמים רבות- פניות מגופים חשובים בחו"ל, המתעניינים בהמצאה.

כיצד לרשום פטנט בPTC, ומשווקים בחו"ל- מבלי שום רקע קודם?

ממציא לא יכול לפעול לבד! הוא חייב ליווי של עורך פטנטים מקצועי. הליווי כולל הסבר מפורט על מסלול רישום PTC, והדרכה מפורטת של כל השלבים. בנוסף, עורך הפטנטים, מפנה את הממציא לירידים ולאירועים מתאימים בארץ ובחו"ל.

רישום בפטנט בPTC, מבצעים עם איתן יפה! אם אתם מבולבלים, ולא יודעים כיצד לקדם את ההמצאה שלכם- פנו לאיתן יפה! המשרד שלנו, מלווה אתכם בכל שלבי התכנון, מסייע לכם להכין את הבקשה, לתכנן ולהציג את המוצר באופן שיעמוד בכל דרישות הPTC. אנו נדריך אתכם בכל שלב ושלב. אולם, הליווי שלנו- לא מסתיים כאשר הפטנט מקבל חותמת PTC. אנו נמשיך ללוות אתכם גם בתהליך הייצור, ונדריך אתכם כיצד להביא את המוצר לחנויות.