יועץ משכנתאות פרטי – למה חשוב לקחת משכנתא עם איש מקצוע

בית עם יועץ משכנתא

אחת ההחלטות החשובות והמשמעויות ביותר בחיינו הבוגרים, בוודאי אחרי שאנחנו מתחתנים, היא החלטה על רכישת דירה ונטילת משכנתא. בדרך כלל שתי ההחלטות מחוברות זו לזו. במובן הזה, שאנחנו בוחנים מה ההון העצמי שעומד לרשותנו, כמה אנחנו יכולים להשקיע בדירה משלנו, כמה משכנתא נצטרך לקחת ועל פי זה אנחנו מחפשים נכס בסכום שנוכל לעמוד בו.

מאחר ומדובר בהחלטה רבת משמעות אשר לרובנו אין בהכרח את כל הכלים הנדרשים בשביל לקבל אותה בצורה מקצועית, הרי שעלינו להיעזר בגורם חיצוני, גורם רציני שידע לספק לנו את כל המידע הנדרש בנושא. זו הסיבה שאנחנו נרצה לפנות אל יועץ משכנתאות.

צריך לומר, אנחנו יכולים לשבת עם כל הניירת, לעבור בין אתרי אינטרנט שונים, ללמוד את הנושא ולהחליט איזה מבין המשכנתאות היא הכי טובה והכי מתאימה עבורנו. אנחנו נוכל לבחון מה בדיוק מתאים לנו ומה פחות. העניין הוא, שאם אין לנו ידע מקצועי, אנחנו נתקשה מאוד לבחור את המשכנתא הנכונה, אנחנו נתקשה לבחור את המסלול שנוכל לעמוד בו בצורה טובה.

כיצד יועץ חיצוני יכול לעזור לנו

יועץ משכנתאות פרטי הוא כמו עורך דין, כמו רופא, כמו כל גורם שיודע לספק לנו את המידע הרלוונטי בנושא, מידע שאנחנו לא בהכרח חשופים אליו, מידע שאנחנו לא מכירים ויתרה מזו, מידע שאנחנו לא בהכרח נבין את המשמעות שלו.

נניח, הוא ידע להסביר לנו על ההבדלים בריביות, ההבדלים במסלולים, בתנאים, הוא ידע להסביר לנו מושגים בתחום, הוא ידע לפרש את הצעדים של הבנק ומה עלינו לעשות ועוד. בעזרתו אנחנו נוכל לבחור מה נכון לנו ומה פחות נכון לנו, איך אנחנו אמורים לחשב את המשכורות שלנו אל מול הצרכים שלנו.

לפני סיום נדגיש, אם אנחנו רוצים לבחור מסלול משכנתא רלוונטי עבורנו, גם אחרי שלקחנו משכנתא מסוימת, קרי אם נרצה למחזר משכנתא, יהיה נכון מצידנו לבחור יועץ חיצוני שיספק לנו את המידע הרלוונטי ויסביר לנו כיצד לנהוג ובאיזה משכנתא לבחור. כך נקבל את ההחלטה הטובה ביותר.