עורך דין מקרקעין

מקרקעין הינו בין התחומים היותר מבוקשים בשל ההכנסה הפסיבית שהוא מספק, היכולת ליהנות משקט נפשי הודות להכנסה הפסיבית וכן הרחבת הנכסים. נדל"ן מהווה הכנסה יציבה ביחס לתחומים אחרים ולפיכך הוא מעניק אפשרות להתרחב כלכלית בצורה משמעותית ולתרום לאיכות ורמת החיים.

יחד עם זאת, ודווקא בשל העובדה שמדובר בנכסים בעלי ערך כלכלי רב, ישנה חשיבות לכל צעד הנעשה בתחום. קנייה או מכירה של מקרקעין יכולה להוביל את חייו של האדם להצלחה מסחררת או לכשלון טוטאלי. במקרים של עסקאות נדל"ן לא מוצלחות, ההשפעה היא לשנים רבות ובאה לידי ביטוי בכל תחומי חייו של האדם – לרבות השפעה על חיי המשפחה, החיים המקצועיים, החיים האישיים, הדימוי העצמי והתפקוד הכללי. לפיכך, על מנת לקיים עסקת נדל"ן בהצלחה, יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין מקצועי.

עורך דין מקרקעין הינו אדם המיומן ומנוסה בביצוע עסקאות מקרקעין, אשר יכול לתרום מניסיונו הרב בליווי העסקה לכל אורך הדרך. בישראל קיימים חוקי נדל"ן רבים המוסדרים באמצעות חוק התכנון והבנייה – תשכ"ה 1965, הקובע את כל ההליכים הרלוונטיים לתכנון, מעורבות בבנייה והסדרת נושאי הנדל"ן השונים. בין שמדובר בתכנון נדל"ן, בנייה, יזמות, קנייה, השכרה או חכירה, ישנה חשיבות רבה למעורבותו של עורך דין מקרקעין אשר ביכולתו ללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו.

מוסדות התכנון בארץ מפקחים וכוללים סטנדרטים שונים שמטרתם היא הסדרה של נושא הנדל"ן והמקרקעין בישראל. כל תכנית המוגשת לוועדה, עוברת תהליך בדיקה עמוק וכולל, הבוחן את כל התהליכים והרכיבים הכלולים בתכנית הבנייה, לרבות הגורמים המעורבים בה, מידת העמידה שלה בתקנים רלוונטיים והצורך בתיקונים שונים. קבלת אישור לעסקת מקרקעין, תכנון או בנייה, מצריכה לא מעט משאבים וידע בתחום. 

מי שאינו מגיע מתוך התחום ואינו מתמצא בתחום, עלול למצוא את עצמו משקיע סכומי עתק ומשאבים רבים ולבסוף – לא לקבל אישור לבנייה. על מנת לקבל אישור בנייה ולבצע את התהליך כהלכה, תוך התמודדות עם הקשיים והאתגרים המתעוררים בדרך, יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין המתמחה בתחום ומכיר את כל שלבי התהליך, את הגורמים הפעילים בוועדה, את הגורמים הנדרשים לצורך אישור התכנית וכן את הסטנדרטים שבהם התכנית צריכה לעמוד.