הפחתת ארנונה לעסקים

צו ארנונה הוא חקיקה משנה של הרשויות המקומיות הכפופות לאישור שר הפנים ושר האוצר, מדובר ברשימה של סוגי נכסים, חלוקתם לאזורים והנחות. התעריף משתנה מנכס לנכס.

לרוב, צו הארנונה יחולק לנכסים המשמשים למגורים ולכאלו שלא. עסקים למשל. כשמדובר בנכס שאינו משמש למגורים, תעדיף הארנונה יהיה הגבוה ביותר.

דבר שגורם לתסכול רב אצל בעלי העסקים, החווים קושי גם בלעדי התעריף היקר.

במקרים כאלו, הפחתת ארנונה לעסקים היא דבר שקיים ודבר שקורה מדי יום, צריך לדעת לעשות את זה נכון ולקבל את ההדרכה הנכונה. למצוא את האדם הנכון שיעשה זאת בשבילך, גם אופציה.

הפחתת ארנונה לעסקים – מי יכול לעשות את זה?

 תשלומי הארנונה, הגבוהים, לפעמים גבוהים מדי,  נקבעים ע"י הרשויות המקומיות. הם נשלחים בדואר אחת לחודשים, הרבה בטוחים שהתעריף אינו ניתן להשפעה. זוהי חשיבה מוטעית.

הפחתת ארנונה לעסקים בהחלט יכולה לקרות במקסים מסוימים, מדובר במס, וכמו בכל מס, ישנם פרמטרים משתנים המשפיעים עליו ויכולים לשנות את תעריפו ולהפחית את החיוב ברמה השנתית.

בדרך כלל, המשתנים כוללים את גודלו המשתנה של הנכס, קביעת מי המחזיק בנכס, קביעת סוג השימוש בנכס ואפילו אזור הנכס, זה גם משהו שעשוי להשפיע. כל סימני השאלה הללו ניתנים לוויכוח מול הרשויות ולהוביל הפחתת ארנונה לעסקים.

צריך לשאול את השאלות הנכונות

השאלה היא מה גודל הנכס המחויב, שאלה זו לא נפתרת באמצעות מדידה סתמית. בניינים מסחריים הנמצאים בהם עסקים מרובים לעיתים חולקים שטחים משותפים בבניין כמו מחסן, לובי או מסדרון משותף. לפעמים נוצר מצב של כפל חיוב, ותשלום כפול של שני בעלי עסקים לריק וללא הצדקה. בעל העסק רשאי למדוד את העסק ולהגיד את הנושא לדיון בעירייה, זו פותחת את הנושא ויכול מאוד להיות שאם תתקבל עמדת הנישום שיש לבצע "קיזוז שטחים", מדובר בחיסכון משמעותי שכנראה הצטבר לאורך שנים לסכומים של מאות אלפי שקלים.

הנחת ארנונה לעסקים יכולה להתבצע במקרים כאלו רק אם נבין שיש מה לעשות, כל חוק נועד לכיפוף (בצורה חוקית כמובן)

לסיכום

קיימים עוד אין ספור אפשרויות ודוגמאות. אחרי שהבנו את הפרינציפ כדי לבצע הפחתת ארנונה לעסקים צריך להכיר את העסק שלכם עד הסוף ולהבין את הזכויות שלכם בנוסף.  נזכיר זאת בשנית, ארנונה היא מס, ומס ניתן לשינוי. אין קשר בין השירותים שניתנים לעסק מטעם העירייה לגובה הארנונה שאתם משלמים. ניסון ההפחתה הוא לגיטימי ויכול לחסוך לכם כסף רב במהלך השנים שהעסק היה קים ועוד עשוי להתקיים. הדבר החשוב ביותר הוא להבין שיש פעולות שאפשר לבצע, אחרי ההבנה הזאת הכל כבר יראה לכם אפשרי.

פריטקס מתמחה בהפחתת ארנונה לעסקים מזה שנים רבות וברשותו מספר הצלחות שונות לעסקים רבים. התקשרו עכשיו לפרטים נוספים ולהצעת מחיר.