מקרר תצוגה עומד – כיצד בוחרים את המקרר הנכון

מקרר תצוגה עומד

אחד הכלים המשמעותיים והחשובים ביותר לשימוש בכל מכולת, סופרמרקט, בית קפה, מסעדה ולמעשה בכל מקום שמספק מזון או שתייה, הוא מקרר תצוגה. זה המתקן בעזרתו אפשר גם לאחסן מזון ושתייה וגם לספק ללקוחות תצוגה מה בדיוק אנחנו מציעים ומה הם יכולים לקנות מאיתנו.

כמדברים על מקרר תצוגה, הרי שאנחנו יכולים למצוא דוגמאות ורעיונות שונים, אך אין ספק שהרעיון הבולט והמשמעותי ביותר, הוא מקרר תצוגה עומד. מדובר על מקרר שמאפשר לנו לאחסן אוכל ושתייה ואנחנו יכולים להעמיד אותו במקומות שונים בחלל העסק, כך שהלקוחות יוכלו מכל מקום, לראות מה בדיוק אנחנו מציעים, לבחור ואף לקחת בעצמם (תלוי כמובן בסוג העסק והאינטראקציה עם הלקוחות).

לכן, כשאנחנו בוחרים מקרר תצוגה ובפרט מקרר עומד, עלינו לחשוב עליו לא רק כאל אמצעי שנועד לנו פתרון אחסון יעיל ונוח אלא מעבר לכך, אנחנו צריכים לחשוב עליו גם בתור כלי שמספק לנו אמצעי לשיווק וקידום מוצרים ושירותים שונים. מן הסתם, עלינו גם לחשוב איפה בדיוק אנחנו רוצים להציב אותו ובאיזו צורה.

לפני שניכנס יותר לעובי הקורה, חשוב לומר, יש מקרים רבים בהם נידרש להשתמש ביותר ממקרר תצוגה אחד, בוודאי אם מדובר במסעדות גדולות, סופרמרקטים, או מקומות אחרים שמאחסנים סוגים שונים של מוצרים ובקבוקי שתייה. מן הסתם, אנחנו גם צריכים לבחון מה בדיוק לאחסן באותם מקררים, האם אנחנו רוצים לאחסן בהם שתייה או אוכל, מאיזה סוג, באיזה גודל ועוד.

כיצד בוחרים מקרר תצוגה שיכול להתאים לנו

ראשית, אנחנו נבחן את השאלה בהיבטים טכניים. למשל, מה ההספק של המקרר, איזה כוח סוס יש לו, מה העוצמות שלו, אילו פונקציות הוא מכיל, עד כמה הוא עמיד וחזק ועוד. אלה דברים טכניים בעלי משמעות, בין היתר בגלל שהם מלמדים אותנו, איזה שימושים נוכל לבצע במקרר ולאורך זמן.

שנית, אנחנו נתייחס לשאלה, איך המקרר בנוי. למשל, באיזה גודל הוא לאורך ולרוחב, איך הוא מחולק, איך הדלתות שלו נפתחות (דלת הזזה או דלת כנף), האם מדובר בדלת שקופה או דלת סגורה ועוד.

אלה דברים שיכולים להשפיע לא רק על העיצוב של המקרר או של המקום עצמו, אלא גם יכולים להשפיע על אופי השימוש שאנחנו יכולים לעשות בו, וכאמור, גם על הדרך שאנחנו יכולים להיעזר בו לצורכי שיווק וקידום מוצרים.

למשל, אם מדובר במקרר תצוגה קטן, הרי שאנחנו יכולים להציב אותו על הדלפק כך, שיהיה נוח ללקוחות להגיע אליו, לפתוח את הדלת ולהוציא מוצר כזה או אחר, או שאנחנו נוכל לעשות את זה בצורה פשוטה. לעומת זאת, אם מדובר במקרר גבוה, עלינו לקחת בחשבון שנצטרך לפנות מקום בשבילו וכמובן שיהיה קל יותר להבחין בו מכל מקום.