סהר שפע ו-22 חוקי הברזל השיווק

סהרשפע

מי שמבקר בחנויות ספרים, בוודאי בחנויות הגדולות בחו"ל ואפילו בארץ, יכול למצוא שם מדפים שלמים שמאוכלסים על ידי ספרים עסקיים, ספרי שיווק, ספרים שתפקידם לעזור לכל מי שמבקש בעולם העסקי, ספרים שמטרתם לספק עצות, רעיונות, חוקים וכללים שיכולים לעזור בכל שלב לכל איש עסקים, לכל איש שיווק, לכל מנהל בתחום כזה או אחר. 

הרבה פעמים, אנחנו נוטים לחשוב שהספרים האלה הם תחליף פשוט וזול לדברים שנלמדים באקדמיה. יש שרואים בהם ניסיון של הכותבים לעשות כסף על חשבון קוראים תמימים, שכן המציאות היא שונה, היא לא כזו שניתן להכתיב אותה על פי מה שכתוב בספר כזה או אחר. 

אך יש מי שיעיד אחרת, ועצם זה שהוא בעצמו הצליח בתחום מוכיח זאת. דוגמא טובה לכך הוא סהר שפע. מי שרכש לעצמו שם בעולם השיווק והעסקים בישראל, למד שיעור חשוב מאוד בתחום, דווקא מתוך ספר עסקים פשוט שהוא קרא באנגלית. 

מה הסיפור של 22 החוקים

בשנות התשעים, בעת שהותו של סהר שפע בניו יורק, הוא החליט לקרוא ספרים באנגלית על מנת ללמוד ולתרגל את השפה. לשם כך הוא נכנס לאחת מחנויות הספרים המובילות בניו יורק וקנה את הספר "22 חוקי הברזל של השיווק" ספר שנכתב על ידי אל ריס וג'ק טראוט. בספר הם מתארים את הבעיות בתחום השיווק של IBM  ואפל (בתקופה בה היא דשדשה, לפני שהפכה למה שהיא היום). 

הספר מציג תזות, ורעיונות שונים, אך בעיקר מספק המלצות, טיפים וכללים שיווקים שיכולים לעזור לכל קורא, ובוודאי לקוראים שרוצים להשתלב בעולם העסקים והשיווק. סהר שפע לקח את הספר הזה, למד אותו היטב ולימים כשהפך להיות איש שיווק, איש עסקים, הוא השתמש בכל הכללים והחוקים שלמד בספר, והם עזרו לו להצליח. 

על מנת להוכיח עד כמה הספר הזה מוצלח וטוב, הוא מספר שבאחת הפגישות שלו עם איש שיווק מוביל בישראל, אותו בחור הביא לו את הספר ואמר לו "זה ישנה את חייך" ובכן זה אכן קרה, וזו הוכחה שספר יכול לשנות את החיים.