מטבחים מיוחדים

מטבח

העידן הפוסט מודרני מביא עמו מגוון עצום של אפשרויות עיצוב חדשניות המעניקות לכל אדם החולם על מטבח ייחודי משלו – להגשים את החלום שלו וליהנות מבית בסגנון האישי, פרי עיצוב הדמיון.

יחד עם זאת, לא מדובר בתהליך קל או פשוט. אם אתם מתכננים להזמין מטבח מיוחד, קחו בחשבון כי אתם עומדים לפני תהליך ממושך בו תצטרכו לבחור בין לא מעט אופציות, להתפשר על חלק מהרצונות והחלומות שלכם ולהעדיף בחירות מסוימות על אחרות.

מגוון אפשרויות עצום – ברכה או קללה?

המגוון העצום של אפשרויות עיצוב מטבחים מיוחדים מעמיד בפני האדם הממוצע עיצובים וסגנונות, אופנות וטרנדים שעד לא מזמן היו מעבר לגבול היכולת. צבעים מעניינים, טקסטורות יוצאות דופן, שילובים של סגנונות ויציאה מגבולות הרגיל בעיצוב ובשילוב טכניקות הנדסה שונות – כל אלו הופכים את המטבח הפוסט מודרני ליצירת אמנות ולהתגשמות חלום של רבים.

יחד עם זאת, רבים נופלים בקלות למלכודת של עיצוב מטבח במאה ה-21. מגוון האפשרויות הקיים מבלבל עד מאד כך שבמשך תהליך עיצוב המטבח, הולך ונחלש הקשר בין המראה הנוכחי ובין החלום הראשוני שהנחה את הבחירה בתחילת התהליך.

מסיבות אלו חשוב ביותר להגדיר מראש מה הם גבולות העיצוב. האם קיימים גבולות כלכליים ותקציביים שבהם יש לעמוד? האם ישנם פריטים שלא תכניסו למטבח שלכם, ולא משנה כמה המלצות תקבלו עליהם? האם תסכימו לחרוג מההחלטות הראשוניות שלכם, ואם כן, באיזו מידה?

שאילת השאלות הנכונות בתחילת התהליך מאפשרת התמודדות קלה יותר בהמשך. לעתים רבות תמצאו כי דווקא החלומות הכי גדולים שלכם או האביזרים שהכי נדלקתם עליהם, יכולים להיות בלתי אפשריים או לא מתאימים מבחינה הנדסית או מבחינות אחרות כמו חסמים טכנולוגיים, עיצוביים או מבניים.

על מנת להבטיח כי בין מגוון המטבחים המיוחדים תמצאו את המטבח האידאלי שלכם, חשוב להיצמד ככל האפשר לתכנית העיצוב המקורית, להיעזר באיש מקצוע המכיר את התחום ויכול להיות קשוב לצרכים המשתנים שלכם, כזה שיש לכם חיבור אליו ואתם מרגישים שהוא מבין את הראש שלכם, ורק אז לצאת לדרך. אם יש יותר מדי ריבים או אי הסכמות – כנראה שזה לא המקום המתאים.