ארובות פליטה תקניות – למה צריך אותם? ומה זה ארובה תקינה?

ארובות פליטה תקניות – לשם מה אנחנו צריכים אותם ומה זה אומר ארובה תקינה

אחת הבעיות הקשות ביותר איתה אנחנו מתמודדים מאז מהפכת התיעוש הגדולה במאה ה-18, הוא זיהום האוויר. אנחנו אמונם מודעים לכך רק בשלושים-ארבעים שנה אחרונות בערך, וכיום אנחנו נלחמים בכך בצורות שונות על מנת לשמור על כדור הארץ ולהשאיר כדור נקי ובריא לילדים ולנכדים שלנו, אך כפי שאנחנו יכולים להניח, מדובר על תופעה שמלווה אותי מהיום בו החלו מפעלים גדולים לייצר, מהיום בו החלו לעבוד עם מכונות, ציוד וחומרים שונים.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כל הנושא של זיהום אשר נוצר כתוצאה מחומרים רעילים, גזים וחומרים אחרים אשר יוצאים מתוך מפעלים ומקומות אחרים. באופן טבעי, אותם חומרים לא יכולים להישאר בתוך המקום בו מתבצעת העבודה, באותם מקומות בו מתנהל תהליך הייצור, שכן זה יכול לפגוע הן בעובדים והן במכונות ובתהליך הייצור עצמו. לכן הכל צריך לצאת החוצה. אך בשביל שזה יקרה, יש צורך באמצעים שיאפשרו זאת. למשל, יש צורך בהתקנת ארובות פליטה תקניות.

צריך לומר, ארובות פליטה מותקנות לא רק במפעלים או בתי מלאכה. אנחנו יכולים למצוא אותן גם במקומות אחרים. למשל, בתי עסק כמו מסעדות, בתי קפה וכל מקום בו יש מטבח וצריך שתהיה ארובה על מנת שהאדים יצאו החוצה ולא יישארו במקום. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא ארובות פליטה גם במוסכים רבים, בוודאי אם מדובר במוסכים גדולים בהם עובדים הרבה עם חומרים שונים שמשאירים אחריהם אדים או עשן. אנחנו יכולים למצוא גם ארובות פליטה בבתי מגורים. למשל, בתים שמכילים "אח לצורך חימום", מן הסתם, העשן של שריפת העצים צריך לצאת מהמבנה, אחרת הוא יישאר בפנים ועלול לגרום לאסון. ,

לפני שנסביר על ארובות פליטה תקניות, חשוב להדגיש כאן, שתהליך ההתקנה מתבצע בדרך עם הקמת המבנה ובהתאם לסוג המכשירים והציוד בהם נהוג להשתמש. אי אפשר להתקין את הארובות בשלב מאוחר יותר, מאחר ובינתיים עלול להיגרם נזק. לכן מוטב לעשות את זה עם בניית המבנה, בוודאי אם זה דורש התאמות מבניות מסוימות.

מה זה ארובות פליטה תקניות ומדוע חשוב להקפיד על התקינה

ארובות פליטה, אינן יכולות להיבנות כך סתם. יש לא מעט פרטים שצריך לשים לב ולהקפיד עליהם. אנחנו נסביר תחילה מדוע ולאחר מכן נתייחס להיבטים השונים.

לפני כן נסביר שארובות תקניות, הן כאלה שעומדות בכל התקנים המחמירים ביותר בתחום. זאת על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהן כחוק, בצורה תקנית, בצורה נכונה. אם אנחנו לא נתקין אותן על פי התקנים, על פי החוקים, הרי שיכולות הרשויות השונות ובהן המשרד להגנת הסביבה, לדרוש מאיתנו לשנות אותן או אפילו לאסור על השימוש בהן. חשוב להדגיש זה יכול להיות מסוכן אם הארובות אינן תקניות.

מה הם הדגשים במקרה ארובות תקניות

מיקום – יש חשיבות למיקום של הארובות, זאת על מנת שנוכל להתקין אותם באופן כזה שאכן ישרת את המטרה שלשמה אנחנו משתמשים בהן. אנחנו לא יכולים להתקין את הארובות בכל מקום, אלא הן צריכות להיות בקשר ישיר עם הציוד ממנו יוצאים החומרים השונים.

גודל – הארובות צריכות להיות גבוהות, אך באופן כזה שלא יפריע לסביבה, באופן כזה שלא יפריע לעיצוב ולמבנים מסביב, אפילו לא למטוסים שעוברים מעל.

שימוש – יש להקפיד על כך שהארובות יהיו נקיות, שיהיה ניתן להשתמש בהן בצורה סדירה, יש להקפיד על ביקורות מעת לעת, ולוודא שהן אכן פולטות את כל החומרים הנדרשים.